Велике дослідження вчених з Кембриджського університету (Великобританії) пояснило, чому дієта - далеко не найефективніший спосіб схуднути. Про це повідомляється на спеціалізованому порталі Medicalxpress, передають Патріоти України.
"Стратегії схуднення часто бувають неефективними, оскільки тіло працює подібно термостату і завжди пов'язує кількість калорій, які ми спалюємо, з кількістю калорій, які ми поглинаємо. Коли ви менше їсте, тіло починає компенсувати та спалює менше калорій, тому втрачати вагу стає складніше. Ми знаємо, що мозок повинен регулювати цей калорійний термостат, але як він це робить, ми досі не розуміли", ‒ цитують журналісти доктора Клеменса Блуе (одного з керівника проекту).
Група дослідників виявила в мишах новий механізм, за допомогою якого тіло пристосовується до низької кількості калорій і знижує втрату ваги. Вони ділять з людьми деякі важливі біологічні та фізіологічні подібності, а тому і являють собою корисну модель для вивчення того, як працюють людські організми.
Вчені досліджували роль групи нейронів (AGRP) в гіпоталамусі. Вони відомі тим, що виконують головну роль в регуляції апетиту ‒ при активації вони змушують людей їсти, але при повному придушенні можуть привести до анорексії.
Дослідники використовували генетичну маніпуляцію - для того, щоб відключати та вимикати agrp-нейрони, а потім швидко й оборотно управляти нейронною активністю. Мишей помістили в спеціальні камери, де можна було вимірювати споживання енергії, а також імплантували їм зонди для віддаленого вимірювання температури.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...