Наше серце видає різну реакцію на сумну і веселу музику. Те ж саме станеться, якщо дати послухати один і той же твір двом різним людям - воно може заспокоїти одного і викликати стрес у іншого. Це підтверджується результатами дослідження лікарів з Європейського товариства кардіологів, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
У попередніх дослідженнях з вивчення фізіологічних реакцій на музику вчені фіксували зміни частоти серцевих скорочень після прослуховування мелодій. Їх класифікували як «сумні», «щасливі», «спокійні» або «ритмічні».
У новому експерименті використовували більш точний підхід. У ньому брали участь три пацієнти з легкою серцевою недостатністю, яким потрібен кардіостимулятор. Їх запросили на концерт класичної фортепіанної музики - поки учасники слухали, вчені вимірювали активність їх серця. Потім вони порівняли дані до і після 24 пунктів виконання, де були різкі перепади темпу, ритму і гучності музики.
Також вчені вимірювали час, який потрібен серцю, щоб відновитися після реакції на звуки. Виявилося, що це значно відрізнялося у всіх трьох пацієнтів. Якщо час відновлення скорочувався на п'ять мілісекунд, значить людина відчувала стрес або збудження. Якщо час збільшувався на п'ять мілісекунд - це ознака розслаблення.
«Розуміючи, як серце людини реагує на музичні зміни, ми можемо розробити індивідуальні музичні втручання, щоб викликати бажану реакцію», - кажуть автори дослідження.
Вони переконані, що певні мелодії можуть лікувати серцево-судинні захворювання.
Президент Володимир Зеленський доручив СБУ розслідувати витік проєкту ресурсної угоди зі США, зокрема з використанням поліграфа. Про це повідомляє Financial Times у суботу, 5 квітня, з посиланням на джерела в уряді, передають Патріоти України. Розсліду...
Український співак Михайло Хома, який раніше виступав під псевдонімом Dzidzio, публічно підтримав колишню дружину, співачку Slavia, яка після тривалої паузи випустила новий кліп, передають Патріоти України. Днями Slavia (Ярослава Притула), яка готуєтьс...