Науковці з'ясували, що серця людей по-різному реагують на одну і ту ж музику

Дослідження може істотно допомогти в медицині.

Наше серце видає різну реакцію на сумну і веселу музику. Те ж саме станеться, якщо дати послухати один і той же твір двом різним людям - воно може заспокоїти одного і викликати стрес у іншого. Це підтверджується результатами дослідження лікарів з Європейського товариства кардіологів, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

У попередніх дослідженнях з вивчення фізіологічних реакцій на музику вчені фіксували зміни частоти серцевих скорочень після прослуховування мелодій. Їх класифікували як «сумні», «щасливі», «спокійні» або «ритмічні».

У новому експерименті використовували більш точний підхід. У ньому брали участь три пацієнти з легкою серцевою недостатністю, яким потрібен кардіостимулятор. Їх запросили на концерт класичної фортепіанної музики - поки учасники слухали, вчені вимірювали активність їх серця. Потім вони порівняли дані до і після 24 пунктів виконання, де були різкі перепади темпу, ритму і гучності музики.

Також вчені вимірювали час, який потрібен серцю, щоб відновитися після реакції на звуки. Виявилося, що це значно відрізнялося у всіх трьох пацієнтів. Якщо час відновлення скорочувався на п'ять мілісекунд, значить людина відчувала стрес або збудження. Якщо час збільшувався на п'ять мілісекунд - це ознака розслаблення.

«Розуміючи, як серце людини реагує на музичні зміни, ми можемо розробити індивідуальні музичні втручання, щоб викликати бажану реакцію», - кажуть автори дослідження.

Вони переконані, що певні мелодії можуть лікувати серцево-судинні захворювання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Помер музикант популярного колись гурту "Дюна"

субота, 28 листопад 2020, 10:47

Причину смерті 58-річного музиканта не повідомляють, та це не коронавірус. Помер клавішник відомої радянського і російського гурту "Дюна" Андрій Апухтін. Про смерть музиканта повідомила дружина соліста колективу Віктора Рибіна Наталія Сенчукова на стор...

На Банковій заявили, що боротьба з корупцією - це їхнє все: Єрмак дорікнув Уманському за невдячність і заявив, що той не докладав зусиль

субота, 28 листопад 2020, 10:37

Єрмак побажав своєму ексраднику удачі з його новими проєктами і висловив надію, що він «візьме вектор на конструктивність», щоб разом працювати над подоланням корупції в Україні. Голова Офісу президента Андрій Єрмак зустрівся зі своїм колишнім радником...