Наразі влада де-факто проводить локальні віялові відключення, але юридично не говорить, що віялові відключення існують в країні. Про це в ефірі “Прямого” заявив політолог, депутат Київради Сергій Таран, зазначають Патріоти України.
Він зауважив, що сам проживає у Київській області і неодноразово стикався з віяловими відключеннями електроенергії.
“Важко сказати, чи я очікую планові відключення. Але точно, наприклад, навіть там, де я проживаю, в Київській області, в селі Петропавлівська Борщагівка, то там відбуваються аварійні відключення. Буквально ця доба, яка минає, вже минає як доба без електрики”, – розповів Таран.За його словами, під відключення потрапляють і не тільки спальні райони, а низка державних установ. Зокрема, в околицях Києва до віялових відключень готуються навіть у школах.
“Уявіть собі, що пів села Петропавлівська Борщагівка, Софіївська Борщагівка абсолютно без жодного вольта електроенергії. Це дуже сумно, тому що в будинках опалення до цього підв’язано, водопостачання. І це все не має жодного шансу бути виправлено принаймні зараз. Такі речі відбуваються, наприклад, по Київській області часто. Недалеко в школах місцевих оголосили, що теж будуть відбуватися вже планові відключення електроенергії. І просто попередили про це батьків”, – резюмував політолог.
Я так розумію, що зараз політика така у влади, що вони зараз де-факто проводять віялові відключення, але юридично вони не говорять, що віялові відключення існують в країні. І вони намагаються це закамуфлювати під що завгодно: під планові відключення, під аварійні відключення.Сергій ТаранПолітолог, депутат Київради
“Але вони де-факто відбуваються. І кожного разу, коли ви чуєте від представників влади, що віялових відключень немає, у них просто треба спитати графік інших відключень, будь-яких – планових, аварійних. І ви отримаєте ті самі віялові відключення, але вони просто будуть називатися по-іншому”, – переконує депутат Київради.
Він також пригадав, як чинна влада пішла на співпрацю з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоб уникнути енергетичного колапсу.
“Знаєте, це сумно говорити. Недавно Україна просила на колінах у Лукашенка трошки електрики. Бо якби вона цю електрику не отримала, у нас би стався енергетичний колапс. Так от, вона вимагала і просила у Лукашенка електрику під угоду про аварійні постачання електроенергії”, – підкреслив Сергій Таран.
“А яка аварія сталася в країні в енергетиці місяць назад чи два місяці назад, що ми просили у Лукашенка електроенергію? І відповідь у мене одна: що насправді сама головна аварія в Україні сталася на президентських виборах у 19 році, і ми зараз маємо її наслідки”, – заявив політолог.Як відомо, протягом 28-31 грудня в Києві й Київській області відбудуться планові вимкнення електроенергії. Усе через ремонтні роботи на підстанціях і повітряних лініях.
Нагадаємо, Служба безпеки України попередила Кабінет Міністрів про ризик зупинки теплогенерувальних підприємств унаслідок критично низьких запасів вугілля.
Крім того, унаслідок критично низьких запасів вугілля на складах і проблем з імпортом білоруської електроенергії українські теплоелектростанції й теплоелектроцентралі можуть перевести на газ.
Як заявив співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов, РНБО має негайно провести засідання щодо енергетичної кризи – вугілля на складах у п’ять разів менше ніж треба, а з 88 енергоблоків ТЕС 55 не працюють.
Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...