Про цю причину зникнення нюху розповів Gazeta Євген Петровський, столичний отоларинголог, передають Патріоти України.
Викривлену перетинку плутають із коронавірусом. Вони мають спільний симптом - зникнення нюху. Його повернути можна після септопластики, яка знімає набряк і вирівнює ніс.
"Людина сприймає запахи завдяки нюховому епітелію і нерву, які містяться в порожнині носа. У цю зону підходить струмінь повітря. Якщо воно не потрапляє, то й нюху не буде. Він прорветься після розширення ходів", - наголосив лікар.
Перед процедурою вирівнювання перетинки варто зробити загальний аналіз крові й перевірити хронічні хвороби. Операція триває 30 хв. під наркозом.
Це не термінова процедура, але люди на неї погоджуються для економії. Часто мусять застосовувати краплі. У багатьох на місяць витрачається приблизно 10 флаконів. Кожен 50 грн. А вагітним треба використовувати спеціальні, а ті вдвічі дорожчі.
Першу добу після операції хворий дихає лише ротом. В обох ніздрях закладені тампони, щоб перегородка зафіксувалася рівно. Нормально людина дихатиме за два тижні, коли відновиться кровообіг.
Якщо залишити все як є, порушиться робота судин. Викривлена перетинка носа спричинятиме часті загострення гаймориту, кровотечу з носа.
24 травня віряни за новим церковним календарем (6 червня - за старим) згадують преподобного Симеона Стовпника на Дивній горі. У народі день прозвали Шипшиновий. За старим, юліанським, календарним стилем згадують рівноапостольних Кирила і Мефодія, нагад...
"Андрій Портнов виявився дуже демонізованою фігурою в Україні, як показала масова реакція на його драматичне убивство. Цими днями соціальні мережі заповнені дописами, мемами, закликами відзначати загибель Портнова", - пише перший віце-президент Торгово...