У Росії вирішили списати дизель-електричний підводний човен проекту 677 (тип "Лада") "Санкт-Петербург". Він був прийнятий до складу російського флоту у вересні 2021 року, повідомляють Патріоти України.
Як зазначив у своєму Telegram-каналі військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, серед російських підводних човнів "Лада" була його улюбленицею, оскільки "являла собою цвіт деградації російського субмаринобудування".
"Проект 677 "Лада" бере свій початок в далеких 1980–х, а першу субмарину даного класу заклали лише 17 років по тому після початку робіт над проектом – в 1997. Спущений ДЕПЧ на воду був в 2004, а в 2010 його відправили на дослідну експлуатацію. І всього через рік дослідної експлуатації, в 2011 році з'явилася пропозиція від "Лади" відмовитися через величезну кількість конструктивних і технологічних дефектів. Але субмарину було вирішено "доводити до розуму" і робили це наступні 10 років. Причому без особливого успіху", – розповів експерт.
Навіть через 10 років цей підводний човен, як і раніше, мав недостатню потужність силової установки, недопрацьований гідроакустичний комплекс, нестабільний бойовий інформаційно-керуючий комплекс, який постійно давав збій. При цьому найголовнішим Коваленко вважає той факт, що на субмарині була відсутня в повноцінному вигляді анаеробна енергетична установка, що не залежить від повітря.
"Заморозили проект у зв'язку з відсутністю фінансування ще в 2017 році. Тоді російські експерти планували, що ЦКБ МТ "Рубін" і ЦНДІ СЕТ відновлять роботу і до дослідної експлуатації зможуть приступити в кращому випадку в 2027 році. Але я був упевнений, що з урахуванням санкцій, що тоді запроваджувалися, і відсутністю доступу до технологій навіть подвійного призначення – ніколи", – продовжив оглядач.
Коваленко додав, що у квітні 2020 року "Лада" була відправлена на Кронштадтський морський завод для проведення модернізації. У вересні 2021 її дослідна експлуатація була завершена, після чого підводний човен прийняли в дію, навіть з урахуванням всіх тих дефектів, які так і не були виправлені.
"І ось в 2023 від цього дефективного гомункулуса, що уособлює нездатність Росії реалізовувати проекти, що дісталися їй у спадок від СРСР, вирішено позбутися. Але знаєте, що найцікавіше? У Росії за цим дефективним проектом ведеться будівництво ще 4-х ДЕПЧ", – резюмував експерт.
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...