Росіяни стверджують, що борщ – символ їх національної кухні. Хто ще претендує на його першість і скільки є видів страви – передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Борщ унікальний тим, що його не зрівняєш з жодним супом у світі – у страві є буряк та капуста.
Існує більш ніж 60 рецептів борщу. Вони іноді настільки різні, що їх важко назвати однією стравою.
Кулінарний експерт Євген Клопотенко назвав кілька видів:
"Десь у Полтавській області у борщ додають в'ялену грушу. Це цілком нормальна практика. На півдні можуть додати трохи квасолі і більше томатів", – стверджує директор з маркетингу Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова Марія Банько.
Існує ще борщ на бульйоні, звареному лише з буряків. Тобто спочатку варять буряки і прямо туди пізніше додають усі інші інгредієнти.
"Є ще різдвяний борщ, поминальний, пасхальний, недільний", - додає кандидат історичних наук, доцент Національного університету харчових технологій Олена Пивоваренко.
У XVII столітті у Києві під час однієї вечері подавали кілька видів борщу. Це вважали моментом розкоші. Страву куштували і порівнювали між собою.
Українська страва стала наскільки популярною, що її їдять навіть у космосі. У Росії можна купити космічне харчування. І так, там є борщ.
Чим відрізняється космічне харчування від звичайного?Космічне харчування спеціально створюють та обробляють для споживання космонавтами при польотах. Воно має специфічні вимоги забезпечення збалансованого харчування. Їжа має бути фізіологічно корисною, поживною, легкозасвоюваною і смачною. Таке харчування легко і безпечно зберігати, готувати і вживати при умовах низької гравітації пілотованих космічних кораблів.
► Міф 1. Борщ – символ російської національної кухні.
Наприкінці XVIII століття Російська імперія почала публікувати російською мовою кулінарні книги. У одній з них борщ назвали малоросійським.
Однак експерти стверджують, що будь-які письмові згадки про борщ так чи інакше пов'язані з Україною. Зараз за кордоном все частіше говорять про борщ як українську страву.
► Міф 2. Рецепт борщу – старовинний
Насправді, сучасний борщ значно відрізняється від старовинного. Страва, про яку згадував Котляревський у своїй "Енеїді", була не такою, яку ми зараз знаємо.
Картопля з'явилася у борщі кілька століть тому. Пізніше почали додавати моркву, а помідори чи томатну пасту – взагалі у 30-х роках ХХ століття. Саме тоді активно створювалася "радянська кухня", яка тяжіла до усереднення та уніфікації.
"Питання уніфікації буде одразу пов'язане із русифікацією та намаганням привласнити українську національну страву собі", – пояснює Марія Банько.
Радянська уніфікація призвела до популяризації борщу. Саме завдяки тому, що страву вписали у книги з рецептами, вона стала більш відомою.
16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України. . *** . Ф...
Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...