Оголошення Путіним мобілізації навряд чи зупинить контрнаступ ЗСУ, - західні ЗМІ

Оголошення російським президентом Володимиром Путіним часткової мобілізації демонструє складне становище Росії на полі бою в Україні. Про це йдеться у публікації The Wall Street Journal, передають Патріоти України.

Західні аналітики сумніваються, що залучення до бойових дій такої кількості резервів зупинить контрнаступ ЗСУ чи вплине на бої у найближчому майбутньому. На думку маршала авіації британських ВПС Едварда Стрінгера, "це останній кидок світлошумової гранати": "Це свідчить про слабкість".

На сьогодні російські збройні сили не здатні прийняти, навчити й розгорнути сотні тисяч новобранців. Насильно мобілізовані солдати хоч і допомагають Росії зміцнювати оборону, проте навряд чи стануть мотивованими бійцями.

Також аналітики сумніваються, що незаконне "приєднання" окупованих територій до складу РФ якось вплине на вибір Україною цілей для ударів, оскільки ЗСУ вже неодноразово атакували бази росіян в анексованому Криму. Крім того, вогонь ведеться й у прикордонних російських регіонах.

Водночас остання ядерна погроза Путіна не свідчить про якусь зміну Росією ядерної політики, а була спрямована на спробу зменшити західну підтримку України.

Американські аналітики наголошують, що було б помилкою дозволити Росії скористатися тактикою залякування ядерним ударом для присвоєння захоплених територій, бо це позначиться на європейському порядку безпеки і створить прецедент.

На думку професора Школи перспективних міжнародних досліджень Гопкінса Юджина Фінкеля, через військові поразки Кремль "у відчаї". "Вони (росіяни - ред.) сповнені рішучості щось зробити, але не розуміють, що саме вони роблять і як це зробити", - вважає Фінкель.

Екс-міністр оборони України Андрій Загороднюк, своєю чергою, назвав мобілізацію в РФ "програшним варіантом" для Путіна. Російська армія виснажена, і з новим призовом ситуація суттєво не зміниться. У виданні стверджують, що перекидання Росією резервів може хіба стабілізувати лінію фронту ближче до зими, коли наступальні операції проводити важче.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...