Окупанти влаштовують "м’ясні штурми", інтенсивність боїв зросла: Згурець оцінив ситуацію в Бахмуті і вказав на ключовий виклик для ЗСУ

Битва за Бахмут на Донеччині триває, українські воїни утримують п'яту частину міста та дві основні дороги до нього. Намагаючись перерізати шляхи постачань, загарбники щодня здійснюють кілька штурмів позицій захисників України поблизу цих транспортних артерій, передають Патріоти України.

При цьому вони застосовують вже звичну російську тактику "м'ясних штурмів", коли наступні штурмові групи сунуть уперед по трупах своїх попередників. Про ситуацію довкола Бахмута розповів військовий експерт Сергій Згурець у своєму блозі на espreso.tv.

Експерт нагадав, що за даними Генштабу російські війська ведуть наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках. Найзапекліші бої точаться за Бахмут, де загарбники наступають як у самому місті, ак і довкола нього.

"Інтенсивність міських боїв суттєво зросла. Є просування противника на декількох напрямках, зокрема біля залізничного вокзалу й позицій у центрі міста. Ворог рухається за залізницею й атакує на півночі та півдні Бахмута. На багатьох ділянках об’єкти переходять із рук у руки. Ворог активно застосовує авіацію й артилерію. Є влучання в будинки. Можливо, ідеться про бомби вагою 500 кг, щоб повністю стерти всі споруди, де можна оборонятися", – зауважив Згурець.

Водночас українські воїни утримують близько п'ятої частини Бахмута і роблять усе, аби завдавати ворогові якомога більших втрат.

"Якщо це допоможе врятувати інші українські міста, ми повинні робити те, що повинні", – наводить експерт слова Павла Паліси, командувача 93-ї бригади, яка героїчно обороняє місто.

Наразі перед захисниками Бахмута стоїть надважливе завдання: їм необхідно будь-що утримати дві ключові дороги до міста – через Хромове та Іванівське. Пересування там ускладнене, однак досі можливе. І нині українські війська стримують атаки ворога на обидва шляхи.

Згурець також навів розповідь лейтенанта ЗСУ, бійця групи "Гонор" батальйону "Вовки Да Вінчі" Олександра Ябчанки, який розповів про бої за трасу, що сполучає Часів Яр і Хромове. Втрата цієї дороги унеможливила би постачання гарнізону у Бахмуті. Захисники опублікували відео бою з загарбниками, які наблизилися до дороги на відстань близько 100 м.

"Спершу ЗСУ кілька днів перемелювали ворожу живу силу та відстежували їхні шляхи, бачили росіян і знищували їх за допомогою дронів. Це відбувалося цілодобово. Іншими словами, спершу відстежили та максимально послабили противника, потім пішли на штурмові дії. Бійці батальйону "Да Вінчі" провели їх професійно, адже в нас за той штурм нема жодної втрати, натомість у ворога –– досить відчутні. Найголовніше - ми відкинули росіян від дороги. Далі закріпилися на цих позиціях", – пише Згурець.

Штурмів цієї дороги ворог щодня здійснював по 2-3, а інколи – по 6. І, констатує експерт, кожного разу росіяни застосовували свою звичну тактику "м'ясних штурмів".

"Спершу йде артилерійська підготовка, потім росіяни йшли живою силою - ті самі "м’ясні штурми". Тобто ворог ліз по тілах своїх співслужбовців, намагався просуватися до наших позицій. Українські воїни його відстежували на дальніх підступах, відпрацьовували по ньому артилерією. Коли він уже підходив на 50 - 70 м, тоді не могла працювати наша артилерія, щоб не влучити по дружньому вогню. ЗСУ виходили з бліндажа та вели стрілецький бій", – описує тактику загарбників та дії українських воїнів Згурець.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Це мене багато чому навчило...": Українська співачка розірвала стосунки з помічником Зеленського

неділя, 19 січень 2025, 13:29

Українська співачка Міша Романова оголосила, що розійшлася з бойфрендом, сином кінопродюсера Олександра Роднянського – Алексом. Про це виконавиця повідомила в Instagram, передають Патріоти України. Артистка поділилася, що їхні стосунки припинилися ще в...

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...