"Окупанти заробили!": Заступниця міністра юстиції відреагувала на обурення українців щодо сала для полонених

Хейт щодо закупівлі сала за завищеними цінами був перебільшений, адже гроші на нього пішли не з державного бюджету, а зі спеціального фонду на який наповнили коштами полонені окупанти своєю працею. Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передають Патріоти України.

За словами заступниці міністра, закупівлі для утримання військовополонених окупантів відбуваються публічно через систему ProZorro. Зокрема, керівництво табору самостійно вирішує щодо купівлі смаколиків за рахунок спецфонду, який наповнюється від залучення до праці полонених.

«Беремо те ж сало, яке наробило стільки галасу. Товар купувався для магазину табору. Перед продажем полоненим на сало ставилася певна націнка. Адміністрації закладу вигідно продати сало полоненому з тією метою, щоб зароблені гроші він потратив у крамниці закладу, а не повіз їх до Росії. Тому хейт довкола сала, на мою думку, він був перебільшеним», – сказала вона.

Висоцька наголошує, окупанти виконують різну роботу в таборі за що отримують гроші, а бізнес – продукцію, яку можна продати. Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року сума, яку отримують росіяни за свою працю становить 10 грн в день. Згодом ці гроші окупанти можуть витратити на продукти або товари, що представлені у магазині табору.

Зокрема, за словами посадовиці, у 2022 році табір «Захід 1» виручив близько 400 тис. грн від реалізованих товарів, які виготовили полонені росіяни, а у 2023 році – понад 800 тис. грн. «На початках полонені виконували дещо примітивну роботу, зокрема, склеювали подарункові пакети. Нині у них є замовлення від бізнесу на виготовлення дерев’яних палетів», – сказала вона.

Висоцька каже, для Міністерства Юстиції важливо якомога більше залучити представників бізнесу до співпраці. З одного боку, це додаткове фінансування наших установ. З іншого – це живі гроші для самих ув’язнених та військовополонених. Погодьтеся: краще вони вийдуть із банківською карткою, на рахунку якої будуть лежати 10 тис. грн, аніж там буде нульовий баланс, який підштовхне до крадіжки», – додала заступниця міністра юстиції.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Фаршу не перетворити на м'ясо. Хроніки російського економічного спаду

понеділок, 5 травень 2025, 16:40

Центробанк РФ опублікував цікаві дані щодо відпливу капіталу. Мінус майже 300 млрд дол. від початку 2022 року. З 497,7 млрд дол. прямих іноземних інвестицій, які були в бізнесу на 1 січня 2022-го, до початку 2025 року залишилося тільки 216 млрд дол. — ...

Равіолі та курка заборонені: Чим годуватимуть кардиналів, які обирають Папу Римського

понеділок, 5 травень 2025, 15:59

Упродовж понад 750 років меню кардиналів, які зібралися обирати Папу Римського, регулюють суворі правила. Наприклад, на столі століттями було заборонено равіолі, серветки та кури: адже в них можна потай передати таємне послання, повідомляють Патріоти У...