"Наш син Деніел вчиться в першому класі однієї з муніципальних шкіл Брукліна, Нью-Йорк. Це початкова школа, де вчаться діти з підготовчого класу (Kindergarten) до п’ятого включно. Наша школа не зовсім типова. В кожній паралелі є по два інклюзивні класи, де разом зі звичайними дітьми вчаться діти з розладами аутичного спектру за програмою ASD Nest. Таких шкіл у Нью-Йорку 49", - пише журналістка Світлана Сіщук у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Раз на рік, приблизно в середині листопада, в нашій школі проводять день відкритих дверей. Впродовж навчального дня батьки можуть прийти до школи, відвідати заняття і подивитись, як все відбувається. Отож, як виглядає стандартний день в муніципальній школі.
Шкільний день триває з 8:00 до 14:10. Школа відкривається о 7:30. І, хто бажає, має можливість снідати в школі з 7:30 до 7:55. Перед початком занять діти співають «Клятву вірності американському прапору» (The Pledge of Allegiance).
Впродовж дня за розкладом є вісім періодів по 45 хвилин: сім навчальних і один для обіду та відпочинку (триває 50 хвилин). За сприятливої погоди після обіду під час цієї великої перерви діти гуляють на вулиці на шкільному майданчику. Якщо прохолодно, то діти перебувають в класах. Вони за бажанням читають, малюють, грають в настільні ігри чи просто спілкуються.
Цікавий факт: під час обіду і великої перерви вчителі за дітьми не наглядають. За ними дивляться помічники вчителів або інші працівники школи. Вчителі в цей час обідають і відпочивають.
Обід і велика перерва розведені в часі між паралелями, щоб не було натовпу в кафетерії та на шкільному майданчику. Спочатку обідають та гуляють діти з підготовчого до другого класу, а через годину — з третього по п’ятий.
Перерв між уроками немає. Один урок плавно переходить в інший. Спочатку мене це шокувало: як це — немає перерви? Потім я зрозуміла, чому це не травматично для дітей. Вони не сидять під час занять весь час за столами, а багато рухаються. У дітлахів є перерви на кількахвилинну гімнастику чи йогу. Частину занять вони сидять на килимку перед «розумною дошкою».
У першому класі є наступні предмети: читання, писання, математика, природничі науки, соціальні науки, комп’ютерні технології, мистецтво, музика, фізичне виховання, танці і раз на тиждень — спеціальне заняття на обрану тему: кулінарія, тваринний світ, підводний світ, відео і кіно, конструювання, наукові досліди. Останні називаються «кластером».
О 14:10 заняття в школі закінчуються. Тих дітей, які користуються послугами шкільних автобусів, працівники школи розводять по автобусам, всіх інших батьки забирають зі шкільного подвір'я, куди вчителі виводять кожен клас.
Зауважую, це окрема муніципальна школа в Брукліні. В інших школах може бути інакше: інший час початку і закінчення занять, перелік предметів, час на обід і перерви".
"План "Стійкого руху до перемоги". Правильне запитання мені поставили: не подобається план – покажи свій. Показую", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Мобілізація духу всередині й н...
Президент Сполучених Штатів Джо Байден намагається витиснути максимум допомоги для України до завершення своїх повноважень, які добігають кінця на початку 2025 року. Зокрема, в Адміністрації розглядають можливість повернення ядерної зброї. Про це повід...