Міжнародний оглядач Іван Яковина в ефірі Radio NV розповів, що після початку бойових дій у Нагірному Карабасі, стало зрозуміло, про що російський диктатор Володимир Путін домовився з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом під час їхньої нещодавньої зустрічі в Сочі, передають Патріоти України.
Яковина зазначив, що Росія залежить від Туреччини, а Туреччина підтримує Азербайджан, який розпочав бойові дії в Нагірному Карабасі. «Ця „операція“ почалася після нещодавнього візиту [президента Туреччини] Ердогана в Сочі. Тоді всі гадали, що це за візит був, про що. Тому що про зернову угоду не домовилися, взагалі ні про що не домовилися. Ось тепер ми бачимо, про що все-таки насправді йшлося між Ердоганом і Путіним, російським диктатором», — сказав міжнародний оглядач.
Він нагадав, що Туреччина стала головним і майже єдиним покупцем вугілля, яке видобувається на окупованих Росією українських територіях. «Тобто Росія видобуває вугілля на цих територіях і продає його в Туреччину. 95% усього вугілля, яке видобувають на Донбасі, відправляють через порти Ростова-на-Дону і Новоросійська до Туреччини. Про це повідомляє агентство Reuters», — сказав Яковина.
На його думку, поки увага світової спільноти сконцентрована на війні Росії проти України, «Туреччина, Азербайджан і частково Росія (кожна країна — зі своїх мотивів) вирішили все-таки добити Вірменію, поки є така можливість».
4 вересня Ердоган прилетів до російського міста Сочі, щоб провести переговори з Путіним.
Глава кремлівського режиму після зустрічі заявив, що Росія готова подумати про відновлення зернової угоди, але тільки після зняття обмежень на експорт агропродукції країни-агресора.
Водночас Ердоган оголосив, що «Україна повинна пом’якшити свою позицію», щоб зернову угоду було відновлено.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба після цього наголосив, що Україна не повинна бути заручником російського шантажу, коли країна-агресор «створює проблеми, а потім запрошує всіх їх вирішувати».
Росія зірвала зернову угоду, яка дала змогу розблокувати три українські порти для експорту продовольства, 17 липня і почала завдавати масованих ударів по портовій і зерновій інфраструктурі України, атакуючи Одесу, Миколаїв та інші портові міста.
19 вересня в міністерстві оборони Азербайджану оголосили про початок «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабасі для «відновлення конституційного ладу».
Вірменія назвала дії Баку повномасштабною агресією і звинуватила Азербайджан в «етнічних чистках». У Єревані почалися протести із закликом до влади втрутитися в ситуацію в Карабасі.
За даними вірменської влади, внаслідок обстрілів у Нагірному Карабасі загинуло понад 30 людей, ще понад 200 отримали поранення.
Так звана влада Нагірного Карабаху здалася і ухвалила рішення про припинення вогню з 13:00 середи, 20 вересня.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...