Багато хто з нас не раз купував у магазині або готував самостійно затяжне печиво "Марія". Воно вважається корисним і дієтичним, його рекомендують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, вагітним і як перший прикорм немовлят. theLime вирішив докладніше розповісти про походження назви цих ласощів. Історія створення цього популярного печива має романтичний підтекст, зазначають Патріоти України.
Син королеви Великобританії Вікторії, принц Альфред після довгих років військової служби вирішив одружитися і вибрав за дружину спадкоємицю російського престолу, дочку імператора Олександра ІІ, принцесу Марію.
Слід зазначити, що тоді дипломатичні відносини між Великобританією та Російською імперією були не дуже гладкими: з 1853 по 1856 гг. тривала Кримська війна, коли ці країни були з різних боків фронту. Проте Вікторія благословила вибір сина, і обидві монархії розпочали підготовку до весілля, запланованого на 23 січня 1874 року.
У той час англійська пекарська галузь була лідером у світі і кондитери з "Peek Freans" вирішили зробити нареченій особливий подарунок – придумати новий вид печива, названий на її честь. За основу вони взяли рецептуру популярного на той час у Великій Британії печива "Rich Tea", але виключили солод і додали ваніль.
Однак такі прояви шанування не дали значних результатів. Марія вела усамітнений спосіб життя і до кінця була вірна православним канонам та російським традиціям. Та й загалом її сімейне життя склалося не дуже щасливо.
Проте печиво, назване на честь російської княжни, вже майже 150 років існує на прилавках магазинів та ринків, воно давно стало окремою торговою маркою і не втрачає своєї популярності сьогодні.
На сьогоднішній день більшість виробників включили його до свого асортименту під різними назвами: Marie, María, Mariebon, Marietta тощо. Традиційно це кругле печиво з хвилястою кромкою, що має напис МАRIA (або варіації) та наскрізні отвори по всій поверхні.
Православна церква України 23 січня за новим стилем вшановує єпископа Климента Анкірського і мучеників Агафангела, Самана і Павлина Милостивого. За старим стилем 23 січня вшановували пам'ять богослова Григорія, єпископа Ніського. . У це свято селяни ...
"Трамп висунув Путіну ультиматум. Так, там спочатку було про любов до Росії, про 60 млн загиблих і інша нісенітниця Але… Далі було "але"… А ми ж знаємо, все, що написано до "але" – немає жодного сенсу", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй...