"Financial Times: Трамп пробуджує страх нової ядерної гонитви озброєнь. Від Берліна до Токіо. Політика Трампа може збільшити число ядерних держав. Через взаємини Трампа з Путіним союзники США в Азії та Європі – зокрема, Німеччина, Польща, Південна Корея і Японія – збираються створити власний ядерний щит. Останні розглядають це як чинник стримування Північної Кореї і Китаю", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Польща розраховує на розміщення американських ядерних боєголовок. І взагалі градус тривожності помітно зріс: навіть «Бєдронка» (польський «народний супермаркет») почала продавати «наплічники виживання» на випадок війни (там є ліхтарик з режимом SOS, пальник, термоспальник, дощовик, USB-кабель, горня, ніж).
Німеччина розглядає спільне використання ядерної зброї з офіційно ядерними Францією і Великою Британією – хоча і так за своїми науково-виробничими можливостями здатна створити її за короткий час після ухвалення політичного рішення й фінансування. Як і Японія.
На сьогодні офіційно ядерну зброю мають США (з 1945), Росія (перед тим СРСР: з 1949), Велика Британія (1952), Франція (1960), КНР (1964), Індія (1974), Пакистан (1998) і КНДР (2006).
Фахівці твердять, що Іран вже має збагаченого урану на 4 бомби. Ізраїль заперечує, але практично всі впевнені, що він також має власний ядерний арсенал у 80-85 боєголовок («на зберіганні» – тобто, перед застосуванням їх треба протягом певного часу приводити до бойової готовності) ще з початку 1970-х.
Південно-Африканська республіка самостійно розробила ядерні боєзаряди, а потім самостійно ж їх знищила при демонтажі режиму апартеїду на початку 1990-х років (практично одночасно з нами).
Тобто, офіційно ядерних держав 8, неофіційно – 10. Потенційно – 14.
Однак наявна ситуація доводить, що Україна мусить хоч навиворіт вивернутись, але відтворити власний ядерний арсенал. Нехай там буде для початку ті ж чотири трохи не вручну зібрані ракети, як в Ірану.
Хоча «Експеримент n-ної країни» довів, що навіть на початку 1960-х наявної відкритої інформації про ядерну зброю вистачало, щоб за максимум три роки розробити робочі боєзаряди з нуля і цілком самостійно.
Зважаючи, що ми були ядерною державою, це буде значно простіше і швидше, бо не з нуля. Плюс на сьогодні відповідної відкритої інформації на порядки більше, ніж було у часи Кеннеді.
До нас можуть як завгодно прекрасно ставитись громадяни країн НАТО, їхні лідери можуть виступати з проукраїнськими ініціативами і затверджувати програми допомоги Україні.
Але наші інтереси не є важливими ні для кого, крім нас. Як і наша територіальна цілісність та виживання громадян. Ми мусимо бути спроможні до самостійного захисту.
Тобто, розвивати ЗСУ і не допустити скорочення оборонної програми будь-якими угодами Трампа. Розвивати спецслужби. Розвивати ВПК. І забезпечити себе ультимативним аргументом. Не ми такі – життя таке".
Популярна українська блогерка Вікторія Бакалова, відома як співведуча шоу "Okay Eva Bar", розповіла про домагання свого дідуся. Дівчина пригадала неприємну ситуацію, коли чоловік ледь не зґвалтував її та поділилася, як їй вдалося втекти від нього. Зірк...
Воїни 152-ї окремої єгерської бригади ЗСУ вперше знищили російський локомотив, який противник використовував для переміщення військової техніки. Відповідне відео оприлюднила пресслужба бригади, передають Патріоти України. На кадрах видно, як захисники ...