У Франції розкрили структуровану і скоординовану мережу дезінформації, націлену на Захід, а також на допомогу Україні. Про це заявило урядове агентство Viginum, повідомляють Патріоти України з посиланням на Le Figaro.
Міністерство закордонних справ, Міністерство збройних сил і Viginum представили висновки кількох місяців розслідування мережі інформаційних порталів, націлених на окуповані Росією території України, а також Францію, Німеччину та Польщу.
Мережу аналітики іронічно назвали «Портал Комбат» і вона транслює проросійський контент, який вводить в оману, з метою поляризувати суспільні дебати і послабити підтримку України з боку Заходу.
Особу, яка стоїть за цією операцією, поки що не встановлено. Однак, на думку експертів у цьому питанні, «пекельна машина» дезінформації контролюється безпосередньо адміністрацією президента в Москві.
«Портал Комбат» заснований на мережі зі 193 «інформаційних порталів», сформованих навколо трьох цифрових екосистем. Перший об'єднує сайти під назвою «Правда», доступні у Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Великій Британії та США. Сайти «Правди»були відкриті в червні 2023 року для ретрансляції російських або проросійських акаунтів у соціальних мережах, російських інформаційних агентств або інституційних сайтів. «Усі вони підхоплюють промову Кремля про «спеціальну військову операцію» і очорняють Україну та її прихильників», – пише видання.
Сайти пов'язані з іншою, старішою екосистемою сайтів під назвою «news.ru», орієнтованої на російськомовну аудиторію в Україні.
Сайти створювалися послідовними хвилями в період із 3 квітня до 17 грудня 2022 року. Вони доступні з 41 назвою різних українських міст для цільової місцевої аудиторії і стратегічними містами є Донецьк і Луганськ. Для цієї екосистеми стратегія поширення експертам здається більш агресивною.
«Сайти, створені після вторгнення в Україну, більше не є простими порталами, що передають загальну інформацію або місцеві новини, а виявляються справжніми резонаторами для російської системи впливу», – додає Viginum.
Росія мобілізувала значні ресурси для побудови своєї мережі, але в Європі операція не встигла дати жодного ефекту. «Попри складну систему, наслідки у Франції залишилися помірними», – пояснює Viginum.
Аудиторія платформ типу «Правда» була невеликою. 10,7 тис. відвідувань у листопаді для французького сайту, 17,6 тис. для польського сайту, 34,4 тис. для сайту німецького, 36,7 тис. для англомовного сайту і 55 тис. для іспанської версії.
Однак військові аналітики називають ці сайти сплячим пристроєм, який можна активувати в короткі терміни.
Мережа «Портал Комбат» не продукує контент, а ретранслює інші «джерела», зокрема в автоматичному режимі, щоб мати змогу збільшити свою аудиторію або свій вплив.
Повідомлення потім транслюються в інших засобах масової інформації в логіці поширення оповідей.
«Вони націлені на певну аудиторію, наприклад, на кола змовників. Щоб зробити операцію менш помітною, контент, призначений для маніпулювання, можна змішувати з неполітизованими або навіть нешкідливими потоками, зокрема в мережі «news.ru», – додало видання.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...