"Портал Комбат": Франція викрила російську дезінформаційну мережу

У Франції розкрили структуровану і скоординовану мережу дезінформації, націлену на Захід, а також на допомогу Україні. Про це заявило урядове агентство Viginum, повідомляють Патріоти України з посиланням на Le Figaro.

Міністерство закордонних справ, Міністерство збройних сил і Viginum представили висновки кількох місяців розслідування мережі інформаційних порталів, націлених на окуповані Росією території України, а також Францію, Німеччину та Польщу.

Мережу аналітики іронічно назвали «Портал Комбат» і вона транслює проросійський контент, який вводить в оману, з метою поляризувати суспільні дебати і послабити підтримку України з боку Заходу.

Особу, яка стоїть за цією операцією, поки що не встановлено. Однак, на думку експертів у цьому питанні, «пекельна машина» дезінформації контролюється безпосередньо адміністрацією президента в Москві.

«Портал Комбат» заснований на мережі зі 193 «інформаційних порталів», сформованих навколо трьох цифрових екосистем. Перший об'єднує сайти під назвою «Правда», доступні у Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Великій Британії та США. Сайти «Правди»були відкриті в червні 2023 року для ретрансляції російських або проросійських акаунтів у соціальних мережах, російських інформаційних агентств або інституційних сайтів. «Усі вони підхоплюють промову Кремля про «спеціальну військову операцію» і очорняють Україну та її прихильників», – пише видання.

Сайти пов'язані з іншою, старішою екосистемою сайтів під назвою «news.ru», орієнтованої на російськомовну аудиторію в Україні.

Сайти створювалися послідовними хвилями в період із 3 квітня до 17 грудня 2022 року. Вони доступні з 41 назвою різних українських міст для цільової місцевої аудиторії і стратегічними містами є Донецьк і Луганськ. Для цієї екосистеми стратегія поширення експертам здається більш агресивною.

«Сайти, створені після вторгнення в Україну, більше не є простими порталами, що передають загальну інформацію або місцеві новини, а виявляються справжніми резонаторами для російської системи впливу», – додає Viginum.

Росія мобілізувала значні ресурси для побудови своєї мережі, але в Європі операція не встигла дати жодного ефекту. «Попри складну систему, наслідки у Франції залишилися помірними», – пояснює Viginum.

Аудиторія платформ типу «Правда» була невеликою. 10,7 тис. відвідувань у листопаді для французького сайту, 17,6 тис. для польського сайту, 34,4 тис. для сайту німецького, 36,7 тис. для англомовного сайту і 55 тис. для іспанської версії.

Однак військові аналітики називають ці сайти сплячим пристроєм, який можна активувати в короткі терміни.

Мережа «Портал Комбат» не продукує контент, а ретранслює інші «джерела», зокрема в автоматичному режимі, щоб мати змогу збільшити свою аудиторію або свій вплив.

Повідомлення потім транслюються в інших засобах масової інформації в логіці поширення оповідей.

«Вони націлені на певну аудиторію, наприклад, на кола змовників. Щоб зробити операцію менш помітною, контент, призначений для маніпулювання, можна змішувати з неполітизованими або навіть нешкідливими потоками, зокрема в мережі «news.ru», – додало видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Осуществите мечту украинских детей": Дружину Пєскова висміяли в мережі за "добрий вчинок"

четвер, 29 лютий 2024, 22:41

Чемпіонка Турина-2006 у танцях на льоду Тетяна Навка у себе в Instagram похвалилася тим, що покаталася на ковзанах разом з 11-річною дівчинкою Олею, яка хвора на імунну нейтропенію (стан, при якому в крові людини знижується рівень клітин нейтрофілів). ...

"Військова допомога США не відновиться": Жданов поділився прогнозом щодо війни в Україні

четвер, 29 лютий 2024, 22:31

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що військова допомога США не відновиться, однак прогнози для України у зв'язку з цим не такі похмурі, як роблять деякі, передають Патріоти України. "Щодо США у мене песимістичні прогнози. Я думаю, що вони випадуть...