Повітряні сили Збройних сил України вперше опублікували фото українського ЗРК NASAMS та розповіли про його ефективність.
Про роботу зенітного комплексу розповів спікер командування Повітряних сил Юрій Ігнат.
“Плюс цих західних систем – можливість працювати в єдиному інформаційному полі, тобто обмінюватися інформацією в режимі реального часу. Якщо на цій ділянці не дістав ціль NASAMS, то зіб’є десь далі на маршруті Iris-T, а якщо ні – то Patriot“, – заявив Юрій Ігнат.
Також він оцінив ефективність комплексів у системі захисту українського повітряного простору від російських ракетних атак.
“На перших порах збивали небагато ракет, адже не набули тих спроможностей. Було 20 – 30% збиття ракет. Показники збиття цілей почали стрімко зростати, коли до нас надійшло західне озброєння: як-от NASAMS, Iris-Т“, – резюмував спікер.
Ігнат підкреслив, що хоч ефективність комплексів висока, вони не можуть повністю захистити український повітряний простір:
“Наявні в Україні ЗРК середньої дальності фізично не можуть покрити всю країну, вони прикривають важливі стратегічні напрямки, об’єкти критичної інфраструктури та постійно переміщуються. На сьогодні ми маємо у Збройних силах широкий спектр різних засобів ППО радянського та іноземного виробництва. Але цього замало. Країна у нас велика – одна з найбільших в Європі”
Наразі на озброєнні повітряних сил України є два зенітно-ракетних комплекси NASAMS. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою. Норвегія також нещодавно озвучила плани з передачі двох вогневих взводів цього ЗРК Україні.
Також спікер опублікував перше фото пускової установки зенітного комплексу. Вона пофарбована у пустельний камуфляж.
Відомо, що отримані Україною зенітні комплекси не були вилучені із запасів США, а взяті безпосередньо у виробника. Можна припустити, що вони були перехоплені із замовлення однієї з третіх країн.
Також, за словами генерального директора Raytheon Technologies Грега Хейса, США співпрацюють із країнами Близького Сходу для отримання їхніх NASAMS в короткі терміни, тому не можна виключати, що на фото знаходиться саме один із таких комплексів.
За словами Хейса, ідея полягала в тому, щоб відправити в Україну замовлений іншою країною комплекс у відносно короткі терміни – протягом трьох-шести місяців. А потім США все одно виконають замовлення протягом наступних 24 місяців.
Хейс зазначив, що будівництво NASAMS займає два роки через час, необхідний для закупівлі електронних компонентів і ракетних двигунів.
Відомо, що такий американсько-норвезький комплекс має на озброєнні Оман. Уже замовили та чекають на NASAMS і такі країни, як Кувейт та Катар.
"Трамп висунув Путіну ультиматум. Так, там спочатку було про любов до Росії, про 60 млн загиблих і інша нісенітниця Але… Далі було "але"… А ми ж знаємо, все, що написано до "але" – немає жодного сенсу", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй...
Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...