"South China Morning Post: Китайські вчені пропонують оснастити бойових наземних роботів термобаричною зброєю (створена на основі ефекту об'ємного вибуху пилогазових або аерозольних хмар) для "комплексного знищення" - яка "вибухає вогненними кулями температурою 2500 градусів, випаровуючи цілі в радіусі 80 метрів", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Рекомендації розроблено після недавніх навчань з ведення бойових дій у міських умовах (фактично, той формат війни, який мусять вести ЗСУ проти окупанта на значній протяжності лінії фронту): легкоозброєним дронам складно було знищувати ворога у будівлях та бункерах. Тому китайці пропонують "ідеальну схему": БПЛА для виявлення цілей + наземні роботи-"броньовані монстри", носії термобаричної зброї для 100% знищення сил ворога, без поранених і полонених.
Фактично, китайці розвивають закладений Росією формат війни. Росія вже три місяці як використовує термобаричні заряди на шахедах: з листопада з'явились т.зв. "ТБ БЧ-50" на Shahed-136, якими атакують наші міста щодня. Деталі відомі завдяки зламу минулого квітня нашими фахівцями серверів російської "Алабуги" у Татарстані, де й збираються ці дрони, а також йдуть роботи з їхньої модернізації. ТБ БЧ-50 має вагу у 52,4 кг, яка, окрім термобаричного ефекту, має ще й уламковий за рахунок 2306 готових уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм.
В російських шахедах заряд "однотактний" (тобто, без попереднього розпорошування хмари, яка має потім спалахнути): після підриву ініціатора ударна хвиля викликає рух термобаричної суміші, яка взаємодіє з повітрям та сама з собою з утворенням "вогняної хмари" з температурою 2400-2600 °C. Вона "розтікається" по всій площі та ударною хвилею, яка уражає легені, органи слуху тощо. Термобаричний боєприпас демонструє максимальну ефективність у замкнених приміщеннях, бо така "хмара" може охопити декілька приміщень. Жодне "правило 2-х стін" не врятує - випалюється вся площа квартири чи окремої будівлі. Дещо зменшити загрозу можуть зачинені міцні міжкімнатні двері (не картонні легкі, як в більшості). Але чи отримати тотальний опік - це справді "менша загроза", ніж моментальна смерть...
Китайці, ймовірно, врахували розробки "Алабуги". Просто вирішили, що дублювання летючих дронів наземними ефективніше вбиватиме. Тому от десь так, ймовірно, і виглядатиме продовження за 5-6 років нашої війни з Росією (або вже війни Європи з Росією).
Війна 21 століття - вже однозначно "дронова", її формат і нові тактики розробили і запровадили ЗСУ та СБУ. Термобаричний боєприпас як "буденний спосіб ураження" цивільних українців запровадила Росія. А тепер до тактики бойових зіткнень на фронті, очевидно, додадуться отакі наземні роботизовані дрони (їх ЗСУ поки використовують як розвідників і для виявлення мін). Можливо, дійсно з термобаричним боєприпасом. Росія точно не шкодуватиме для нас такого.
Доозброєння, звісно, потребуватиме часу, як і налагодження масового виробництва термобаричної бойової частини для всіх дронів. Але Росія з цим якраз має встигнути за років 5 - до нового нападу на Україну чи й Європу. Путін, до речі, щойно похвалився покладами рідкісноземельних металів, необхідних для виробництва дронів і робоплатформ".
Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко разом із колегами з партії з'явилися у Верховній Раді у вишитому одязі, долучившись до святкування Дня вишиванки. Відповідні фото у Facebook показав нардеп Сергій Євтушок, інформують Патріоти України. Юлія Тимошенко...
Колишній міністр оборони РФ, секретар Ради Безпеки РФ Сергій Шойгу раптом "зник" з російського інформаційного простору. Його не помітили на параді в Кремлі до 9 травня, а нещодавно почали ширитись повідомлення про його виклик на допит. Детальніше про ц...