Вранці 8 грудня російські окупанти запустили по Україні 19 крилатих ракет авіаційного базування Х-101/555, з яких 14 було знищено. Востаннє пуск Х-101/555 здійснювався 21 вересня. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів, у чому полягала особливість цього ракетного обстрілу і чому він виявився дивним. Про це Коваленко написав у своєму Telegram, передають Патріоти України.
За його словами, для пуску росіяни застосували орієнтовно 7 стратегічних ракетоносців-бомбардувальників Ту-95МС. На кожному було по 2-4 ракети з 8 можливих.
"Якщо чесно, пуск для мене дивний. Якщо він був орієнтований на енергетичну інфраструктуру, то, знову таки, терпіння не вистачило? Адже погодні умови не відповідають максимальному ефекту від таких ударів. Або ж це була проба пера, з урахуванням вельми інтенсивних експериментів з траєкторіями і маршрутами дронів-камікадзе, які проводилися особливо завзято росіянами в листопаді", - припустив експерт.
Коваленко переконаний, що найближчі дні покажуть, чи є цей пуск частиною системності, адже він може бути одночасно і пробним, і першим у низці регулярних.
Також експерт підрахував, що у ніч проти 8 грудня по Україні було застосовано 7 дронів-камікадзе Shahed-131/136, з яких 5 було збито. Таким чином за перший тиждень грудня окупанти застосували по Україні 136/109 дронів-камікадзе Shahed-131/136.
"Інтенсивність доволі висока, але не перевищує показники травня чи вересня, а тому, у грудні може бути приблизно такою ж. Однак, у разі відновлення росією ударів крилатими ракетами, в комплексі з ними може нести набагато більше загроз, ніж окремо", - зауважив експерт.
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...