Ударний вертоліт Tiger, попри те, що він стоїть на озброєнні Німеччини, Франції, Іспанії та Австралії, неможливо назвати безпроблемним, чимало країн від нього відмовляються, інформує Defense Express.
Експерти видання зазначають, що назвати Tiger ідеальним "кандидатом" на посилення ЗСУ доволі складно.
"Безумовно це сучасний ударний вертоліт, який стоїть на озброєнні, поки, Австралії, Іспанії, Франції та Німеччини. Наприкінці 80-х він створювався, як пан'європейський вертоліт - альтернатива Apache, а у його розробку вклали близько 7 млрд євро. Але половина поточних операторів Tiger відмовляється від нього", - йдеться у матеріалі.
Автори зазначають, що Міноборони Німеччини днями відзвітувало про план зняти з озброєння всі наявні 51 гелікоптери до 2032 року. Причини відмови він цих вертольотів банальні - мала операційна готовність.
"Тому й 51 вертоліт - виключно паперовий показник Бундесверу. Станом на 2021 у боєздатному стані було 40 ударних вертольотів і це один з найкращих результатів за останні роки. Бо у 2019 році - їх "приземлили" через проблеми з гвинтом, а у 2018 році лише близько десятка машин вважались у повному боєздатному стані", - пише видання.
Автори зазначають, що схожу політику проводять інші власники десятків Tiger - Франція, Іспанія та Австралія.
"Таким чином ударні вертольоти Tiger хоч і вбачаються як ресурс, що може посилити ЗСУ, але мають цілу купу проблем", - констатують військові експерти.
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...
Перша леді США Меланія Трамп після чотиритижневої відсутності повернулася до Вашингтона. Президент Дональд Трамп разом із дружиною відвідав прийом для членів Національної асоціації губернаторів у Східній кімнаті Білого дому, передають Патріоти України....