
На Луганщині військові 412-го окремого полку безпілотних систем Nemesis вперше уразили північнокорейську самохідну артилерійську установку М-1978 Коксан із гарматою калібру 170 мм. Про це у вівторок, 18 лютого, повідомила пресслужба ОСУВ Хортиця, передають Патріоти України.
Зазначається, що САУ Коксан здатна вражати цілі на відстані до 43 км звичайним снарядом і до 60 км — активно-реактивним. Швидкість стрільби — два постріли за п’ять хвилин, а екіпаж складається з восьми осіб.
Вперше ця артилерійська установка з’явилася на озброєнні російських військ у жовтні 2024 року. До цього її бойове застосування фіксувалося під час ірано-іракської війни 1980−1988 років, наголосили в ОСУВ Хортиця. «Приймаємо в колекцію здобутків Nemesis чергове знищене ОВТ ворожого ВПК», — йдеться в повідомленні.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...