
На Луганщині військові 412-го окремого полку безпілотних систем Nemesis вперше уразили північнокорейську самохідну артилерійську установку М-1978 Коксан із гарматою калібру 170 мм. Про це у вівторок, 18 лютого, повідомила пресслужба ОСУВ Хортиця, передають Патріоти України.
Зазначається, що САУ Коксан здатна вражати цілі на відстані до 43 км звичайним снарядом і до 60 км — активно-реактивним. Швидкість стрільби — два постріли за п’ять хвилин, а екіпаж складається з восьми осіб.
Вперше ця артилерійська установка з’явилася на озброєнні російських військ у жовтні 2024 року. До цього її бойове застосування фіксувалося під час ірано-іракської війни 1980−1988 років, наголосили в ОСУВ Хортиця. «Приймаємо в колекцію здобутків Nemesis чергове знищене ОВТ ворожого ВПК», — йдеться в повідомленні.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...