Рак легенів: Названо основні фактори онко-ризику для українців (відео)

Медики рекомендують усе ж знаходити кошти для діагностики, щоби потім не довелося витрачати набагато більше.

Хвороба, яка щороку забирає майже два мільйона життів і яку в Україні у двох випадках із трьох діагностують запізно. Рак легенів – чи не найбільше джерело міфів, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Ольга зав’язує білу стрічку на металевих легенях – їй 36, свій нелегкий діагноз вона почула три місяці тому: "Це онкологія". Із симптомів була лише важкість у грудях, а виявилося – четверта стадія, яка вважається невиліковною. На ногах її тримають пігулки, які потрібно пити пожиттєво: "Хвороба – вона наче засинає". Олин діагноз щороку ставлять 13 тисячам українців. 6 із 10 не проживають після цього і року, бо пухлини знаходять запізно.

При цьому низькодозова комп’ютерна томографія, котра займає лише 5 хвилин, є єдиним способом ранньої діагностики раку легенів. Комп’ютер сканує поверхню легенів зусібіч і не пропускає жодного затемнення, а результат одразу з’являється на екрані. Різниця між томографом і звичайним рентгеном – гігантська. Вона полягає в точності діагнозу та виключає втрату часу на хибне лікування, наприклад, від пневмонії чи туберкульозу.

Вартість низькодозової КТ в українських клініках стартує від 800 гривень. Робити таке дослідження радять раз на рік. Це недешево навіть за західними мірками – наприклад, у США такою діагностикою охоплені всього 7% населення. Однак там підрахували, що якби проблему виявляли на ранній стадії, то щороку могли б рятувати від смерті 48 тисяч пацієнтів. В українки Ольги рак "з’їдає" на місяць 70 тисяч гривень – саме стільки коштують її пігулки.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. "Де ти, обіцяна індексаціє?!": Українка розповіла про свою пенсію

субота, 15 травень 2021, 14:00

Може за рік, що минув, для пенсіонерів таки настав кінець епохи бідності? Як запевняли представники влади, у травні 2020 року всі українські пенсіонери отримають проіндексовану пенсію... Не так сталося, як гадалося... Мешканка Херсону в соціальній мере...

"Наш президент несет ответственность только за успехи. А за провалы должны отвечать министры или еще кто-нибудь", - Роман Шрайк

субота, 15 травень 2021, 13:43

"Честно говоря, воспринимаю все это почти равнодушно. Кто знает, чем занимался Петрашко? Кто вообще знает, что это у нас министр экономики? Кто знает, чем занимался Криклий? Нет, дорогами занимались другие люди. Почему их увольняют – черт его знает, да...