"Репортажі важливі, але закон дає однозначну відповідь": Журналіст назвав оптимальний сценарій дій у питанні фотографій після обстрілів

Український журналіст, блогер, публіцист та громадсько-політичний діяч, співзасновник партії "Демократична сокира" Віктор Трегубов прокоментував ситуацію довкола трагічних фото після масштабного удару по Києву - порадив оптимальний сценарій дій у такому питанні. Про це він пише на своїй персональній сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"Щодо фотографування людей після обстрілів. Я, як мало хто, розумію цінність репортажних фото під час війни, чесно, - вказує Трегубов, зауважуючи на наступному сценарії: - Але є важливе правило: якщо не знаєш, як вчинити, чини згідно закону".

Він пояснює: "Закон встановлює право на приватність тіла та зображення людини, і не робить виключень на форс-мажор. З його точки зору немає принципової різниці, чи ви засняли оголену жінку в ванній кімнаті, чи на розвалинах ванної кімнати. Той факт, що вона лежить скривавлена та несвідома, не дає вам ексклюзивного права робити фото та заливати на фотосток, допоки не отримаєте її усвідомлену згоду чи хоча б натяк, що така може бути".

Наприкінці Віктор Трегубов ще раз наголошує на однозначності закону: "Про співвідношення прагматичної користі від поширення фото та шкоди від психологічних травм людини та рідних ви ще можете сперечатись. Закон же однозначний".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Відставка Стармера: чому британська криза може вдарити по Україні

вівторок, 23 червень 2026, 22:32

Британський прем’єр Кір Стармер оголосив про відставку. Цей крок не став геть несподіваним: його лейбористська партія перебуває в глибокій кризі. За два роки після впевненої перемоги на виборах лейбористи втратили підтримку британців. Багато однопартій...

кремлю терміново потрібні гроші, багато грошей ... - Костянтин Машовець

вівторок, 23 червень 2026, 21:36

Як на мене ... . "тАвАриСЧ" зюганов, явно з наполегливої підказки кремля видав "експромт" про "изьятие банковских вкладов населения". . Я цілком розумію, що потенційна сума у більше як 60 трильонів "фублів" заощаджень російських громадян суттєво муля...