Різкого зменшення кількості танків РФ на фронті треба чекати десь із середини 2025 року. Війна тоді буде іншою, - Роман Шрайк

"Травневі втрати армії РФ вражають і вкотре викликають суперечки про те, що техніка в них чи то скоро закінчиться, чи то не закінчиться ніколи. Про швидкість вичерпання різних видів озброєння ми залишимо судити воєнним аналітикам, а я хочу описати процес, щоб не було плутанини в поняттях", - пише український журналіст та блогер Роман Шрайк на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Осінтери зазвичай розносять втрати техніки за кількома категоріями:

1) знищена (усе, немає її);

2) кинута (із незрозумілою долею, часто її потім добивають скиданнями);

3) захоплена (зараз це рідкість, а ось під час харківського наступу такої вистачало);

4) пошкоджена.

У чисті втрати можна занести знищену, кинуту (із натяжкою) і захоплену.

Доля пошкодженої техніки, як я розумію, може бути різною. Якщо пошкодження невеликі, її можуть відремонтувати недалеко від фронту, а якщо серйозні – доправляють на заводи в Росію, де її або ремонтують, або "канібалять", або ховають.

Надходження техніки на фронт відбуваються кількома потоками:

1) відновлення старої зі складів зберігання;

2) виробництво нової;

3) ремонт пошкодженої.

Склади радянського заліза, звісно, були величезними, але життєздатної техніки на них усе менше й менше і рано чи пізно там залишиться лише неліквід. Тобто пункт 1, основний для постачань на фронт, випаде. І залишаться тільки 2 і 3 – нова й відремонтована.

Тобто говорити, що танки закінчаться, неправильно. Вони закінчаться на складах, але не закінчаться на фронті, поки триває виробництво нових і ремонт пошкоджених.

Говорити, що танки не закінчаться ніколи, формально правильніше, але їхнє виробництво значно менше за втрати, а це означає, що після спустошення складів кількість танків на фронті різко знизиться.

Щодо кожного з видів техніки аналітики дають різні прогнози. Наприклад, згаданим танкам дають рік-півтора, тобто різкого зменшення їхньої кількості на фронті треба чекати десь із середини 2025 року.

Щодо ББМ, наскільки я пам'ятаю, прогнозують трохи більші строки.

Після зменшення кількості бронетехніки наступати їм стане ще складніше (до речі, подивіться на нинішні темпи в масштабах усього фронту), та й у принципі війна буде іншою. Але до цього, звісно, ще треба дожити".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Він навіть не у Москві": У Путіна лише два шляхи - удар тактичною ядерною зброєю по Україні, який не принесе перемоги, або різко зменшити вимоги та піти на мирні угоди, - Голобуцький

субота, 23 листопад 2024, 9:20

"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...

Народні прикмети на 23 листопада: Не забудьте посвятити хліб-сіль. Що не можна робити цього дня, щоб не відвернути щастя, а що варто здійснити

субота, 23 листопад 2024, 7:05

Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...