Різкого зменшення кількості танків РФ на фронті треба чекати десь із середини 2025 року. Війна тоді буде іншою, - Роман Шрайк

"Травневі втрати армії РФ вражають і вкотре викликають суперечки про те, що техніка в них чи то скоро закінчиться, чи то не закінчиться ніколи. Про швидкість вичерпання різних видів озброєння ми залишимо судити воєнним аналітикам, а я хочу описати процес, щоб не було плутанини в поняттях", - пише український журналіст та блогер Роман Шрайк на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Осінтери зазвичай розносять втрати техніки за кількома категоріями:

1) знищена (усе, немає її);

2) кинута (із незрозумілою долею, часто її потім добивають скиданнями);

3) захоплена (зараз це рідкість, а ось під час харківського наступу такої вистачало);

4) пошкоджена.

У чисті втрати можна занести знищену, кинуту (із натяжкою) і захоплену.

Доля пошкодженої техніки, як я розумію, може бути різною. Якщо пошкодження невеликі, її можуть відремонтувати недалеко від фронту, а якщо серйозні – доправляють на заводи в Росію, де її або ремонтують, або "канібалять", або ховають.

Надходження техніки на фронт відбуваються кількома потоками:

1) відновлення старої зі складів зберігання;

2) виробництво нової;

3) ремонт пошкодженої.

Склади радянського заліза, звісно, були величезними, але життєздатної техніки на них усе менше й менше і рано чи пізно там залишиться лише неліквід. Тобто пункт 1, основний для постачань на фронт, випаде. І залишаться тільки 2 і 3 – нова й відремонтована.

Тобто говорити, що танки закінчаться, неправильно. Вони закінчаться на складах, але не закінчаться на фронті, поки триває виробництво нових і ремонт пошкоджених.

Говорити, що танки не закінчаться ніколи, формально правильніше, але їхнє виробництво значно менше за втрати, а це означає, що після спустошення складів кількість танків на фронті різко знизиться.

Щодо кожного з видів техніки аналітики дають різні прогнози. Наприклад, згаданим танкам дають рік-півтора, тобто різкого зменшення їхньої кількості на фронті треба чекати десь із середини 2025 року.

Щодо ББМ, наскільки я пам'ятаю, прогнозують трохи більші строки.

Після зменшення кількості бронетехніки наступати їм стане ще складніше (до речі, подивіться на нинішні темпи в масштабах усього фронту), та й у принципі війна буде іншою. Але до цього, звісно, ще треба дожити".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Проблеми починаються з того, що ротний намахує комбата, комбат - комбрига...": Офіцер пояснив, чому Україна втратила Бахмут

неділя, 19 січень 2025, 16:56

Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти Укр...

В росіян з'явилась нова зброя?: Авіаексперт пояснив, чому ракети над Києвом збили в останній момент

неділя, 19 січень 2025, 16:16

Аналітик та авіаексперт Костянтин Криволап припускає, що учорашній удар по Києву був здійснений північнокорейською ракетою комплексу KN-15, передають Патріоти України. "Ми не змогли зафіксувати момент запуску. Чому? Скоріш за все, тому що все наше ППО,...