"Заява Байдена про те, що його російський колега є вбивцею, звичайно, не могла залишитися без відповіді. При тому до злостиво-істеричних випадів російського істеблішменту додалася реакція, власне, Володимира Путіна. Учора, на зустрічі з "громадськістю Криму", де ретельно підібрана група холуїв озвучувала так само ретельно сформульовані в кремлівській адміністрації запитання, особа зі славним українським прізвищем, Поліна Болбочан (як відомо, полковник УНР Петро Болбочан свого часу вигнав більшовиків із Криму), поставила Путіну запитання стосовно його реакції на заяву Байдена", - пише оглядач Тарас Паньо у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Суть відповіді Путіна, дитячі примовки, а також розроблену ще в часи пізнього СРСР міні-лекцію на тему "а в Америці чорних лінчували" – ми можемо пропустити. Про неї і так усі читали.
Але окрім цієї кремлівської "домашньої заготовки", російський президент запропонував своєму американському колезі ще й поспілкуватися із ним у прямому ефірі, при чому в найближчі дні. Ця пропозиція вельми надихнула російські пропагандистські ЗМІ, які вже встигли назвати її "викликом на дуель". Відколи сеанс публічної лайки в ефірі став "дуеллю" вони не уточнили, втім, це подробиці.
У Білому домі ідеєю Путіна явно не надто надихнулися. Прес-секретарка Байдена Джен Псакі заявила, що ніяких онлайн-зустрічей хазяїна Білого дому із очільником Кремля не планується. Просто тому, що Байден вже поговорив із Путіним – і в нього багато інших справ.
І якось так сталося, що посольство США, яке до того воліло утриматися від коментарів стосовно ймовірних контактів між президентами України та США, раптом різко змінило риторику. Його офіційний речник Даніель Лангенкамп у коментарі українським журналістам повідомив, що розмова між президентами відбудеться – і при тому без жодних попередніх вимог. "Дзвінок (Байдена Зеленському – ред.) буде. Ми впевнені в цьому. Президент Байден чітко заявив про свою прихильність відносинам з усім світом і підтвердив, що є вірним другом України", – зазначив Лангенкамп. Додавши, що Україна для США – партнер, "а у відносинах з партнерами ми не висуваємо вимог і не маємо жодних передумов для ведення діалогу". І пересипавши коментар компліментами на тему того, що "ми натхненні тим, як Зеленський у останні тижні вдається до потужних дій проти недоброчесних інтересів, які досі тягнуть Україну донизу".
Паралельно із тим колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер повідомив, що до кінця літа в Україну буде призначено посла США. Звичайно, не можна виключати, що всі ці дипломатичні рухи співпали у часі внаслідок простої випадковості.
Водночас, цілком реалістичним є і варіант, за якого у Держдепі, реагуючи на браваду російського президента, вирішили продемонструвати Путіну, що розмови з ним є не таким-то вже й пріоритетом для Вашингтона, щоби президент США негайно ламав свій робочий графік і кидався спілкуватися з російським колегою.
Натомість розмова із Зеленським замість Путіна може стати черговою демонстрацією сфер зацікавлення нового американського президента. Хоча й тішитися випадковою дипломатичною перемогою Банковій, напевно, теж зарано. Оскільки, попри всі позитиви від факту розмови президентів США та України, є істотні причини підозрювати, що та розмова буде для Зеленського не надто легкою та приємною".
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...