"Саміт ЄС узгодив надання Україні і Молдові статусу кандидата в члени ЄС. При тому Грузія очевидно «ще» і «вже» не готова до такого статусу", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів у ЄС. Прямо зараз триває розгляд питання Європейською радою – щоправда, з ускладненнями, дехто вимагає надати такий же статус і Боснії й Герцеґовині.
Прем’єр Грузії Гарібашвілі також обурено заявив, що Грузія заслуговувала на отримання статусу кандидата в члени Євросоюзу більше, ніж Україна та Молдова: "Звичайно, я не заздрю чужому успіху, навпаки, я радий за українців і молдаван, проте Грузія заслуговувала на більше. Якщо хтось із цих трьох країн і заслуговував, то це були ми".
--
Ми всі розуміємо, що заява проросійського Гарібашвілі – звичайне бажання хоч вслід плюнути, якщо вже не вдалось ані заблокувати надання статусу кандидата Україні впихуванням в процес ще й Грузії причепом, ані хоч отримати і для Грузії профіт через такий брудний маневр. Тим більше, що Молдові той самий маневр вдався, хоча причини влізання в процес були тими самими, що й в Грузії і на корись того самого бенефіціара.
З іншого боку, навіть якщо відкинути очевидні причини й ініціатора впихування Грузії в ЄС, статусу кандидата вона би не отримала в будь-якому випадку. З банальної причини: саме через теперішній курс влади Грузія «ще не готова до ЄС» і «вже не готова».
***
Я вже неодноразово казав: реальних успішних змін в державі мало – треба ще й успішно підтримувати функціонування цих змін років 20, мінімум одне покоління.
***
Грузія цього зробити не змогла. І так само швидко, як Саакашвілі вдалось різко змінити курс держави і принципи функціонування державної влади та її взаємодії з суспільством і бізнесами, - так само швидко все відкотилось назад.
Зі взаєминами з окупантом те саме: Саакашвілі швидко вдалось позиціонувати Росію як ворога Грузії і окупанта. Але його витіснили з влади в дуже корупційний спосіб на російські грубі гроші й жирні обіцянки (брудна історія з Іванішвілі, якщо хтось ще пам’ятає) – і негайно відновився проросійський курс Грузії. Навіть попри окуповані території.
Відповідно, якщо років 10-12 тому Грузія цілком відповідала умовам як мінімум кандидатства в ЄС, то на тепер вона вже втратила всі здобуті позиції і ще не набула їх знов.
З Україною, звісно, історія геть інакша. Попри всю нашу корумпованість, олігархізованість, проблеми з судочинством статус кандидата потрібен і нам, і ЄС як політичне рішення. В рамках спільної стратегії протистояння Росії і убезпечення континенту від великої війни".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...
Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...