Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив засновник благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України.
"Ризики існують, на жаль. І найближчі країни до Російської Федерації це розуміють краще за інших. І, загалом, робляться дії. Однак Європа звикла жити сито та спокійно, ставитися до таких подій пацифістськи. І вихід із цієї ситуації відбувається не так швидко, як нам хотілося б", - зазначив Романенко.
Він нагадав, що раніше країни Євросоюзу обіцяли надати Україні 1 мільйон снарядів, але до кінця поточного року передали лише 300 тисяч з цієї кількості.
"Були зроблені висновки про те, що треба підвищувати безпеку, розвивати потенціал військово-промислового комплексу. Але порівняйте цифри: 1 млн і 300 тис., тобто втричі менше. А чому це сталося? Тому що гроші, які виділялися на це, зосередили лише на підприємствах у Європі. Для того, щоб самим мати доходи від цих дій на війні. А можливості розмістити у світі ці виробництва та виконати своєчасне замовлення були. Ось і приклад, який каже, наскільки вони є активними", — сказав експерт.
Разом з тим Романенко заявив, що є і є позитивні зміни, однак це відбувається досить повільно. "Європа ще не вийшла зі стану доброти та умиротворення стосовно країни-агресора та Путіна як її керівника. І тут до кінця року дуже хотілося б побажати рішуче переосмислити цю ситуацію і стати більш дієвими позиціями, пов'язаними з розвитком безпеки як своїх держав, так і підтримки України", — резюмував військовий експерт.
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...