У світі існує безліч легенд про незліченні багатства тамплієрів, зниклі після жорстокох розправи над орденом на початку XIV столітття зазначають Патріоти України. Як відомо, чернечий орден Во́їнів Христа та Соломонового Храму був заснований в Єрусалимі 1118 року.
Тамплієри (вони ж храмовники) стали першими воїнами-монахами Європи. Орден швидко набував популярність, силу та багатства, виконував найпомітнішу роль у Хрестових походах серед всіх лицарських орденів, а його фінансова інфраструктура вперше містила елементи, які використовуються в сучасній банківській справі. Осередки ордену та його вплив поширювався по всій Європі. Поки найбільший позичальник тамплієрів король Франції Філіпа IV (Вродливий), заручившись підтримкою Папи Климента V, підступно не розправився з керівництвом ордена, що тримало свою штаб-квартиру в Парижі, аби не сплачувати борги і захопити всі скарби храмовників. Емісари Філіпа Вродливого та Климента V нишпорили Європою, конфіскуючи землі, замки, гроші та дорогоцінності репресованих лицарів. Однак не всюди досягли успіху. Прецепторія (регіональне відділення) тамплієрів в Португалії вціліло, бо місцевий король потребував цих загартованих бійців у боротьбі з маврами більше, ніж страшився гніву Папи. Частина лицарів з врятованим майном відплила з Франції. Частина з них втела через Венецію в Угорщину, на Балкани в Епір і навіть можливо в Карпати, на східних і південно-східних рубежах обширного Угорського королівства, і далі в Галичину, де мали старих торгових партнерів.
На угорських кордонах могли підтримати повстання проти корони святого Стефана волохів, оскільки Анжуйська династія підтримала репресії проти переслідуємого ордена. Документально відомо, що на піці могутності осередки ордена Храму були на території підзверхнього угорцям Закарпаття. Сюди після 1307 року на думку деяких дослідників міг привести своїх обездолених братів останній прецептор Франції, друга особа в Ордені, Жерар де Вільє. Ці землі та люди були добре знайомі старому храмовнику, оскільки тут він колись виконував обов'язки прецептора Угорщини та Врана, і від імені Ордена підтримував стосунки не лише з королем, але і з його не дуже покірними феодалами, в в торгових справах і з сусідніми народами та їх правителями.
Отже на теренах нашої держави відомі декілька місць, де у різні періоди могли мати свої осередки лицарі-тамплієри. Серед тих місць, де на українських теренах базувались храмовники особливу увагу привертає замок у селищі Середнє. Історики сперечаються щодо точної дати його утворення, але з угорських хронік відомо, що у XII столітті король Геза II запросив сюди тамплієрів для захисту від ворогів, повідомляє 2plus2.ua.
Сьогодні від колись потужного захисного комплексу, що займав майже 3 гектари, залишилася лише напівзруйнована вежа. Проте навіть вона вражає: товщина її могутніх стін сягає 2,5 метра. Цікаво, що на відміну від більшості замків, які будували на пагорбах, цей стояв на рівнині, що робить його розташування ще більш унікальним. Ця територія була особливою для лицарів-храмовників.
«Вони отримали від галицьких князів доступ до транспортування солі, яка видобувалася поруч і створили соляний шлях, щоб постачати сіль з наших земель вглиб Європи. Для захисту цього шляху від грабіжників вони й побудували замок у селищі Середнє як свій форпост», – розповів історик Артур Бабенко.
Торгівля сіллю у ті часи була дуже прибутковою справою. Отже через руки закарпатських і прикарпатських тамплієрів проходили оберталися чималі статки. І хоча археологічних розкопок на території замку, поки що ніхто не проводив, не можна відкидати можливість того, що десь тут тамплієри могли заховати частину свого незліченного скарбу.
Однак Середнє — не єдина потенційна схованка. Орієнтиром для шукачів скарбів можуть слугувати руїни й інших стародавніх замків. Зокрема, замок Канків у Виноградові теж міг належати Ордену тамплієрів. Подейкують, що під замком була ціла мережа підземних тунелів. Один із них, за легендою, вів на Чорну гору, де досі є печера, в якій, як вважається, збереглися загадкові знаки тамплієрів.
"Те, що 30-річчя геноциду у Сребрениці світ зустрічає на тлі масованих обстрілів України й загибелі цивільного населення від російських ракет і дронів, є свідченням того, що реальних висновків з тієї трагедії світ не зробив ані тоді, ані зараз. Та й Бу...
У мережі опублікований відеозапис, на якому демонструється кілька видів продукції одного із найбільших виробників морозива у Росії, передають Патріоти України. Назви морозива мають ксенофобський, расистський та антисемітський характер. Зокрема, на запи...