"Схоже, дійсно готується ґрунт для проголошення будь-якого результату війни "перемогою Росії", - Голобуцький

"Короткий підсумок по гучно анонсованому виступу Путіна (бо довго підсумовувати нема чого з майже двогодинного спіча)", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Принципові моменти:
1. Зовнішній. Позірний шантаж, а по суті наполегливе запрошення НАТО до переговорів: «Росія призупиняє участь в СНО-3» (угода 2010 року – тобто, вже після нападу РФ на Грузію – між США і Росією про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь). Як окремо наголосив Путін, «Не виходимо, а саме зупиняємо» участь в Договорі.
При тому, що сам Договір взагалі не передбачає такого формату як «тимчасове призупинення»: або країни його дотримуються – або не дотримуються, або обмежуються 1550 ядерних боєзарядів і 700 одиниць в ядерній тріаді – або не обмежуються. Це одна з явних логічних вставок до не раз переписуваної промови, котра клепалась десь на коліні кимось, хто взагалі не розбирається в темі, але шукав «убійних аргументів» для НАТО, щоб ті все ж розглянули можливість переговорів.
Але є кілька нюансів і крім маразматичного «призупинення» того, що призупинення не передбачає. По-перше, угода саме двостороння. Але ж є ще ті ж Велика Британія, Франція – члени НАТО, котрі теж є ядерними державами. І котрі значно ближчі до Москви, ніж пускові установки США. І обмеження ядерного потенціалу США ніяк не обмежує їх.
По-друге, той же «великий друг Путіна» Трамп сам прагнув вийти з СНО-3 з очевидними аргументами: ця угода не вигідна саме США. Корумпована і технологічно примітивна Росія не потягне створення більшого арсеналу і навіть утримання наявного. Тобто, Росію і стримувати немає жодної реальної потреби. Отже, СНО-3 США обмежили тільки себе – при тому, що мають всі ресурси для нарощування ядерного арсеналу і його модернізації. І юридично нікчемний «перекур» Росії у виконанні СНО-3 цілком може стати приводом для денонсації СНО-3 з боку США – котрі одразу ж візьмуться збільшувати свій ядерний потенціал відповідно до зростання загроз і вдосконалення технологій.
Сюди ж відноситься і публічний наказ Путіна Міноборони і Росатому «забезпечити готовність до випробування російської ядерної зброї». Путін впевнений, що ядерна тема лишається найбільш чутливою для США – і це те, чим можна примусити їх до переговорів.
В такий спосіб відсунути тему війни в Україні на другий план, а там вже якось в кулуарах переговорів про ядерні арсенали і це питання закрити в той чи інший спосіб – якщо вже переговорів безпосередньо щодо нападу на Україну вибити з Байдена не вдається. От тільки і тут є нюанси. По-перше, Байден може якщо не відмовитись від діалогу про ядерні арсенали, то відтягнути його на невизначений термін чи зробити кількаетапними і затягнути на кілька років (тим більше, якщо США дійсно використають привід для збільшення і модернізації свого арсеналу). Тобто, не буде ніяких кулуарів, щоб підняти тему війни в Україні.
По-друге, є ймовірність, що Путін з анонсованими «можливими ядерними випробуваннями» знов, як і з нападом на Україну, піддається на свідомі провокації Білого дому: Пентагон вже тривалий час прагне хоч в якийсь спосіб отримати свіжу і точну інформацію про реальний стан ядерного арсеналу РФ. Тобто, підштовхнути Росію власне на «натурні випробування», щоб з них зробити конкретні висновки.
Ну і по-третє, процес провокування Путіна теж може слугувати для певної задачі: якщо Путін сказав «спочатку США мають випробувати ядерну зброю – і в такому випадку й ми випробуємо свою», то, можливо, саме на такий випадок Пентагоном і заплановані якраз давно потрібні (див. пуски Північної Кореї) ядерні випробування новітніх ракет і пускових установок.
Висновок: ці погрози Путіна – або «постріл в молоко», або дотримання покрокового плану США. Хоча для порядку на них вже відреагували і Боррель, і Столтенберґ, і Блінкен.
2. Внутрішній. Путін переорієнтовує росіян на тривалу війну – тобто, тези бліцкриґу 2022-го остаточно скасовано. Саме під цю установку він достатньо довго розводився про війну як соціальний ліфт (першочергові призначення на посади саме тих, хто відвоював), про соціальне забезпечення (вдів, матерів, підстрелених чмобіків-інвалідів, дітей), про щопіврічні відпустки і пільги (освіта, оренда житла, медицина – передусім згадав протези, тобто, напівутилізованих дуже багато)... А також саме на тривалу війну орієнтовані емоційні гасла ще одного великого блоку виступу: про «обов’язок перед батьківщиною», про «єдність доль особи і батьківщини» (хоча це по факту непряме залякування: «нагнуть Росію – нагнуть і тебе, бо доля одна»), про почесний вибір добровольців, про підготовку дітей до долі чмобіків. Отже, росіян почали привчати до думки «війна – це надовго, ніякої швидкої перемоги не чекайте, на завоювання не розраховуйте».
Сюди ж відноситься тривале патякання «в нас все добре, дуже добре, просто прекрасно, ми на очах багатіємо і розвиваємось, особливо в будівництві і с/г!». Брехня, при тому брехня очевидна кожному, але орієнтована вона на створення враження, що ресурсів для тривалої війни вистачить без проблем.
Сюди ж можна віднести і остаточне розмивання цілей і задач війни. Про конкретні задачі («демілітаризація» тощо) вже не згадується взагалі. По-перше, надмірно фокусується Донбас (тобто, Путін розраховує, що домовленість, коли вона буде, лишить за ним території, окуповані на 24.02.22 – і можна буде сказати, що от, це і було задачею війни, і задачу виконано успішно). По-друге, озвучено довгі і заплутані фрази на тему «ваша робота – вже перемога у війні», «досягнення – теж перемога» тощо. Схоже, дійсно готується ґрунт для проголошення будь-якого результату війни «перемогою Росії». Власне, як я прогнозую з весни.
--
Можна виділити ще «тему 2,5» - але вона поки дуже розпливчаста. Я про репліку Путіна щодо виборів-2024, котрі «відбудуться в суворій відповідності до закону, із дотриманням всіх демократичних процедур».
Тут поки лишається надто широке поле для маневру: є дві рівнозначні версії.
Або Путін так натякнув, що з Кремля його хіба винесуть вперед ногами.
Або Путін так натякнув на можливий сценарій «я втомився, я йду-2». Тобто, «демократично і у відповідності до закону» владу (бодай номінальну, як у попередньому прецеденті з Мєдвєдєвим – але, звісно, спадкоємцем той вже точно не буде: і спився, і забагато наговорив неприйнятного) буде передано наступнику. До кандидатури якого буде тільки одна вимога: прийнятний для Заходу достатньо, щоб вести з ним діалог і зняти бодай частину санкцій.
Однак в цілому всі 1,45 години путінського ляпання дійсно можна вкласти в 2 тези: по одній для зовнішньої і внутрішньої аудиторії, «а якщо ми ядеркою?» і «війна буде довгою».
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...