Схоже, концепція "нічого про Україну без України" ще навіть до інавгурації Трампа остаточно померла, - експерт

"Схоже, концепція "нічого про Україну без України" ще навіть до інавгурації Трампа остаточно померла. Що українська влада хоче і здатна зробити, щоб виправити ситуацію? Наскільки хорошим президентом США для України стане Трамп досі не зрозуміло. Найближчі два місяці на нас знову чекають багато резонансних заяв від новообраного президента США, але поки він не отримає владу - це все будуть просто слова", - пише блогер та експерт ринку праці Сергій Марченко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Проте вже зараз видно одну принципову відмінність між Трампом і Байденом. Попри всю свою нерішучість і побоювання ескалації, саме Байден був автором і ідеологом концепції "Нічого про Україну без України". За Байдена американські дипломати їхали в Москву через Київ. Переговорні позиції узгоджувалися з Україною. Політика Сполучених Штатів враховувала інтереси нашої країни.

Звичайно, я не маю ілюзій, хто був лідером в парі США-Україна. Політична вага і суб'єкність у цій парі неспівставна. Але Україна та США - це була саме, яка-не-яка, але пара союзників, партнерів. Трамп не бачить Україну субʼєктною. Вже першою своєю розмовою з Путіним він руйнує концепцію Байдена "Нічого про Україну без України", коли обговорює з ним свої ідеї закінчення війни Росії в Україні.

На додачу до цього, Трамп дає можливість бути присутнім на своїй зустрічі і говорити з президентом України путінсько-китайському прихвостню Ілону Маску. Таким чином, Зеленський не втаємничений в деталі перемовин Трампа з Путіним, зате Путін буде чудово знати все, про що говорив Зеленський з Трампом.

Можна було б, звичайно, посміятись і заспокоїти себе екстравагантністю Трампа, який просто хоче вирішувати світові проблеми як розборки крутих пацанів. Але це насправді несмішно, бо втрата суб'єктності України у відносинах із Сполученими Штатами значить, що питання нашого виживання ми більше не просто не вирішуємо, а навіть не впливаємо на це рішення. Замість слабкої, але постійної підтримки "Доти, поки буде необхідно" президент Трамп налаштований все вирішити за нас з Ілоном Маском, Такером Карлсоном, картами Таро - чим завгодно.

Український уряд разом з президентом і коаліцією СН/ОПЗЖ просто зараз має докласти титанічних зусиль для того, щоб зламати цей тренд і стати для Трампа не іграшкою, а партнером. Україна є і має залишатися суверенною державою в рамках міжнародного права, яка сама вирішує свою долю. Інакше мир, який настане в результаті домовленостей Путіна з Трампом, дуже сильно нам не сподобається. Бо мир на умовах Путіна - це не мир, а лише черговий етап підготовки до фінального вирішення "укрАінского" питання".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Відмова спікера Джонсона ставити на голосування $24 млрд для України на 2025 означає, що Трамп визначився з пріоритетами, - Зоя Казанжи

четвер, 5 грудень 2024, 21:53

"Демократи з останніх сил поспішали надати необхідну допомогу Україні в останні тижні каденції Байдена. Однак - і це вікно можливостей зачинилося. Відмова спікера Джонсона ставити на голосування $24 млрд для України на 2025 означає, що Трамп визначився...

Відставка французького уряду: У Reuters повідомили про небезпеку для України

четвер, 5 грудень 2024, 21:45

Падіння уряду Франції у середу та неспроможність прийняти бюджет можуть ускладнити збільшення підтримки України. Не зважаючи на те, що президент Еммануель Макрон давав «неодноразові обіцянки» допомагати Києву стільки, скільки буде потрібно, повідомляют...