"Смішними виглядають претензії деяких українських політиків на ексклюзивність спілкування з Блінкеном. Для США важливі не персони, а інституції", - політолог

"Сакралізація візиту Блінкена в Україну нагадує сакралізацію телефонного дзвінка від Байдена. Цілі неймовірні версії вибудовувалися довкола цієї довгоочікуваної розмови. Хоча було зрозуміло, що колись Зеленський з Байденом по телефону поговорять. Коли буде потреба і нагода. Що, власне, і відбулося", - пише політолог Петро Олещук на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Тепер візит Блінкена. Ще 30 квітня Держдеп оприлюднив реліз, де було лаконічно описано цілі поїздки та те, з ким він планує зустрітися. Згодом на сайті посольства США розмістили переклад цієї інформації: «Державний секретар США відправиться до Києва, в Україну, 5−6 травня, де зустрінеться з президентом Зеленським, прем'єр-міністром Шмигалем, міністром закордонних справ Кулебою, іншими посадовими особами та представниками українського громадянського суспільства, щоб підтвердити непохитну підтримку США суверенітету та територіальній цілісності України в умовах тривалої агресії з боку Росії. Він також спонукатиме до подальшого прогресу в здійсненні інституційних реформ в Україні, зокрема спрямованих на боротьбу з корупцією, які є ключовими для забезпечення демократичних інституцій України, її економічного процвітання та євроатлантичного майбутнього».

Як на мене, то інформація вичерпна. Звісно, для тих, хто вміє читати і думати, а не просто повторювати тези «великих аналітиків сучасності». І, що характерно, сама програма візиту повністю відповідала поставленим цілям (підтримка України у протидії російській агресії та інституційні реформи).

Наприклад, усіх здивувало особливе місце зустрічі з митрополитом Епіфанієм, але чому це має когось дивувати? ПЦУ — якраз інституція, створена зокрема для протидії системному російському ідеологічному впливу. Не даремно Путін у своїх останніх заявах згадував становище РПЦ в Україні. Очевидно, у Вашингтоні його теж почули. При цьому Епіфаній цікавий не сам по собі, а як очільник певної важливої інституції громадянського суспільства, зустрічі з представниками якого теж заявлені у програмі.

На цьому тлі дещо смішними виглядають претензії деяких українських політиків на ексклюзивність спілкування з Блінкеном. Для США важливі не персони, а інституції і норми. Ну не хвилює їх наша мишача боротьба, бажання представити себе улюбленим васалом і т. д. Тим більше і політика для них — не персоналізоване з’ясування стосунків «великих хлопчиків», а системні кроки.

Так, буде багато розмов про реформи і боротьбу з корупцією. І це, сюрприз, стосуватиметься саме боротьби з корупцією і реформ. А не бажання когось вивищити з наших шановних політиків".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 20 квітня. Що українці спрадавна уникали цього дня, аби між чоловіком і дружиною не частішали сварки

субота, 19 квітень 2025, 7:05

20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....

"Замість переказу чергової порції маячні від Дональда": Вираз обличчя Мелоні під час зустрічі з Трампом став вірусним у мережі (фото)

п’ятниця, 18 квітень 2025, 22:59

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні 17 квітня відвідала Овальний кабінет Білого дому у Вашингтоні (Колумбія, США), де в неї відбулася зустріч з американським президентом Дональдом Трампом. Офіційні фото із заходу розмістило агентство ЕРА. Водночас...