Сьогоднішній масштаб атаки був менший, ніж двох попередніх: Три висновки після ракетного удару Росії по Україні 8 січня, - експерт

"Очевидно, що одним із факторів, який вплинув на проведення ракетної атаки 8 січня, це різке пониження температури практично по всій території України. І зрозуміло, що для росіян (пам’ятаючи досвід минулого року), чим нижча температура, тим гірші наслідки від подібних атак. Оскільки руйнування в одному місці системи опалення потім призводить до каскадного ефекту. В Росії це відбувається навіть без обстрілів, і вони були б дуже щасливі організувати це в Україні, тому що це, окрім всього, дуже подобається російській публіці, відволікає увагу від їхніх власних проблем", - пояснив військовий експерт Олексій Мельник у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжив:

"Друге, на що я б звернув увагу, можливо, рано робити висновки остаточні, але це те, що неочікувано сьогоднішній масштаб атаки був менший, ніж двох попередніх. І, повторюсь, рано робити зараз висновки, але це може бути ознакою того, що можливості Росії проводити подібні атаки, як це ми бачили наприкінці грудня, початку січня, обмежуються цими двома атаками. Але, я повторюю ще раз, це був би такий надоптимістичний висновок.

І ще одне, що мені здається важливо пам’ятати, оцінюючи цілі атак: все одно основним мотивом для Росії залишається терор.

Чому росіяни почали активно задіювати Кинджали?

З одного боку, дійсно, активніше, з іншого боку, вони ж теж проводять аналіз ефективності застосування цих ракет. Тобто, якщо вони дійсно оцінили те, що 10 Кинджалів, запущених минулого разу, не досягнули своєї цілі, то, очевидно, що цього разу вони, принаймні, утримувалися запускати їх по тим місцям, де є ЗРК Patriot або інші системи, які, з великою можливістю, знищують балістичні ракети. Тому що це також ризик для росіян як для виробників зброї, для продавців цієї зброї. Там є вже низка кримінальних справ проти розробників. Тобто, це може бути одна із причин.

От нещодавно у New York Times з’явилося припущення, що США недовго зможуть забезпечувати Україну засобами для Patriot. Речник повітряних сил Юрій Ігнат вже цю інформацію спростував, але при цьому зазначив, що дефіцит ракет, це — постійне явище. З цього приводу скажу. Для більшості громадян України, які не мають жодної можливості впливу на цю ситуацію, насамперед важливо не реагувати емоційно на кожне таке повідомлення, що з’являється навіть в дуже поважних виданнях. Ми не можемо нічого з цим зробити. Для тих, хто за посадою повинен на це реагувати і вживати заходів передачі (вони, можливо, не потребують цієї поради) одне, що не можна допустити ситуації, коли Україні не буде чим збивати балістичні ракети. Тобто, саме коли мова про Patriot, потрібно робити все можливе дуже активно, на випередження. Бо крім об'єктивних причин, з яких обмежується постачання, є маса суб'єктивних. Тобто ситуація не настільки безвихідна, як це може іноді здатися.

Нещодавно в Штатах заявляли про те, що, ймовірно, Росія використовує північно-корейські ракети для обстрілів України. Вже була заява від речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка про схожість елементів ракети, яку росіяни запустили по Харкову із північно-корейськими. В повітряних силах офіційно ці дані поки що не підтверджували. В даному випадку, мені здається, головним є те, що коли будуть надані свідчення походження цих ракет з Північної Кореї, то ці дані не повинні піддаватися сумніву. Тому що ціна питання дуже серйозна. Якщо Росія пішла на закупівлю ракет в Північній Кореї, що взагалі-то майже на сьогодні очевидно, то це порушує санкції Ради безпеки ООН, за які сама Росія голосувала, і засідання, яке відбудеться 10 січня, якщо я не помиляюсь, яке буде присвячено цьому питанню.

Тобто докази мають бути абсолютно беззаперечні. Свідчення, факти, можливо навіть не просто фотографії, а частини цих ракет. Тому що в разі, якщо Росія зможе поставити під сумнів це (причому, якщо ми дамо їм для цього підстави), то у наступних випадках буде ще гірше доводити причетність Росії до порушення санкцій".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...