Російські окупанти дистанційно підірвали Каховську ГЕС і готувалися до цієї операції заздалегідь. Спочатку свою провину заперечували і на тимчасово окупованих територіях людей не підготували. Як йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1", якщо на Херсонщині лиха наробила велика вода, то в Криму величезне жахіття лише починається, передають Патріоти України.
Гребля підтримувала рівень Каховського водосховища, з якого живився півострів. Зараз на очах падає рівень води в Північно-кримському каналі і, за розрахунками експертів, він обміліє, й нічим буде зрошувати поля. Цього року ще є багато опадів, та в 2025 році прогнозується, що в Криму буде засуха.
Журналісти розповідають, що у кримчан вдома проблеми вже почалися: з кранів потекла брудна вода, і навіть у місті Керч воду подають вже за графіком. А ще представники кримських татар побоюються, що на тимчасово окупованому росіянами півострові станеться спалах хвороб.
"Разом із водою, яка зараз іде по Північно-кримському каналу, йде і вода, що несе побутові відходи і різні забруднення. Це може принести різні інфекційні захворювання до Криму", - попередив Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру.
Зазначається, що тимчасово окупований Крим може залишитися без водопостачання на 10-15 років, й окупаційна влада півострова біду вже визнала: проблеми будуть не лише в квартирах, страждатиме й туризм.
Та для людей невдовзі це стане нестерпно, вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. "У Криму після підриву ГЕС неодмінно швидко активізуються панічні настрої та почнеться улюблена народна забава під назвою "Ми не хочемо звідси їхати, тут так затишно", - каже він.
Ще одну велику проблему через підрив ГЕС російські окупанти отримали на півночі Криму: на адмінмежі з материковою частиною України є три заводи з хімічним виробництвом, де вода з Дніпра наповнювала відстійники з хімікатами, і тепер через перебої з водою отрута може почати поширюватись.
"Особливо небезпеку становить саме завод "Титан", там уже давно є проблеми з розведенням прісною водою цієї кислоти. А під час спекотних місяців може бути катастрофа - це такий прямий ризик не просто для здоров'я, а для життя людей", - попереджає Людмила Циганок, президент Асоціації професіоналів довкілля PAEW.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...