США на порозі нового технологічного стрибка: Надрукувати двигун для гіперзвукової ракети легше - і це відкриває надзвичайні можливості

Сполучені Штати активно працюють над тим, щоб інтегрувати технології 3D-друку у свою "оборонку" — ці можливості можуть надзвичайно ефективно полегшити роботу як військовим, так і виробникам зброї, змінюючи правила гри на полі бою.

Завдяки адитивному виробництву можна створювати низку необхідних компонентів для озброєння та військової техніки — аж до такої сучасної зброї, як гіперзвукові ракети, як розповідає представник оборонного відомства США, заступник програми виробничих технологій Кіт ДеВріс, на якого посилається видання Defense News.

За його словами, сьогодні технології 3D-друку значно просунулися вперед у порівнянні з попередніми роками і зараз вони надають нові можливості у створенні зброї та компонентів до нього.

Особливо ефективними адитивні технології можуть бути під час створення нових зразків озброєння, де потрібно створювати нові складні компоненти, і 3D-друк дозволяє це зробити швидше, ніж традиційні технології.

Як приклад наводяться гіперзвукові ракети — їхні прямоточні повітряно-реактивні двигуни вимагають виробництво складних камер, які буквально можна надрукувати на принтері — це буде простіше та швидше, і відкриває виробникам "деякі фантастичні можливості", як запевняє ДеВріс.

Наприклад, принтер дозволяє надрукувати компоненти двигуна без складних зварних та паяних з’єднань, і це дозволяє зекономити час, необхідний для їхніх випробувань. Але водночас, на думку ДеВріса, від традиційних технологій відмовлятися теж не варто, і що їх треба замінювати 3D-друком "відверто обмежено" і використовувати його "саме там, де це необхідно і де воно приносить найбільшу користь".

Загалом розробники по всьому світу сьогодні активно використовують адитивні технології для будівництва ракетних двигунів. Наприклад, у 2021 році в Pratt & Whitney розповідали, що хочуть виготовити двигун TJ-150 суто з надрукованих на 3D-принтері деталей.

Водночас у NASA вже у травні цього року здійснили пуск випробувальної ракети, всі деталі якої були надруковані на принтері, що зрештою дозволить виробникам здешевити виробництво продукції.

Разом з тим, 3D-друк у військових цілей використовується й для простіших речей, наприклад, для виготовлення частин для безпілотних літальних апаратів, що сьогодні активно використовується в ЗСУ.

А британська компанія Babcock активно розвиває ідею "передових підрозділів", які безпосередньо на полі бою могли б друкувати необхідні для того чи іншого озброєння деталей, щоб спростити обслуговування зброї на полі бою.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росіяни захопили чергове село на Покровському напрямку, - DeepState (мапа)

субота, 27 липень 2024, 9:20

Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...

Народні прикмети на 27 липня. На Пантелеймона-цілителя українці здавна моляться за поранених військових. Того, хто порушує заборони цього дня, може спіткати пожежа

субота, 27 липень 2024, 7:05

27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...