Вашингтонський саміт НАТО не принесе суттєвих рішень щодо ситуації в Україні — ані щодо розширення, ані щодо гарантій безпеки. Зокрема, й тому, що Альянс не має єдиного бачення цілей війни.
Таку думку висловив старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Густав Грессель у межах великого опитування впливових європейських дипломатів, експертів та американських військових, яке ТСН.ua зробив у партнерстві з Центром "Нова Європа".
"Від моменту повномасштабного вторгнення країни НАТО були стурбовані насамперед власною безпекою, збільшенням витрат на оборону, укріпленням сил НАТО на східному фланзі й відновленням спільних військових структур задля планування й організації спільної оборони. Лише країни Балтії й Данія вважали підтримку України більш пріоритетним питанням, ніж участь у поміркованих діях НАТО", — наголосив експерт.
Грессель зауважив, що за відновлення територіальної цілісності України виступають Франція й більшість членів НАТО, натомість найбільші постачальники військової допомоги — США та Німеччина — виступають за замороження конфлікту, а Туреччина та Угорщина "мають ревізіоністські плани".
"Табір прихильників "замороження" вважає, що будь-яке визначення майбутнього України ускладнить початок переговорів. Це груба помилка. Росія не розпочне справжні переговори, поки має бодай один реальний шанс на повну перемогу у війні. Змінити це можливо через надання військової підтримки Києву", — каже експерт.
Росіяни запускають по Україні ударні безпілотники-камікадзе типу "Шахед" із підсиленою бойовою частиною. Про це український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов повідомив у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України. Він ...
"Не ворожий Китай, а дружня Японія почала масово розпродавати американські державні облігації, що призвело до обвалу на ринку. Експерти пишуть, що причиною запровадження Трампом 90-денної паузи на додаткові мита став власне цей обвал. І спочатку учасни...