Інформація про розконсервацію РФ Т-54 та Т-55 з'явилась лише у 20-х числах березня, але опубліковане фото з рашиським Т-55 може говорити про цілий ряд речей Дуже схоже, що рашиські Т-54 та Т-55 вже у прифронтових районах, про що свідчить фото, яке було доволі швидко розповсюджено у мережі. При цьому першоджерелом є самі рашисти, зазначають Патріоти України.
Сама якість фото, яке було зроблено у нічних умовах, як зазначається, на Запорізькому напрямі, не дозволяє точно встановити додаткових деталей, окрім того, що на фото Т-55 (через якість фото залишається певна вірогідність, що на фото - Т-54).
Оновлено:
Згодом вдалось знайти значно краще за якістю фото й тепер можливо впевнено говорить, що це танк Т-54. Скоріш за все гібрид Т-54А (корпус) та башта від Т-54Б (гармата з ежектором).
Але важливіші строки, за які вони пройшли процедуру розконсервації та доїхали стройових частин армії РФ. Нагадаємо, що перше повідомлення про початок розконсервації Т-54 та Т-55 у РФ з'явилось 22 березня, коли танки вже були помічені на платформах. Через декілька днів, коли відео з різними ешелонами почали активно ширитись мережею, стало зрозуміло, що це не разова акція.
Враховуючи час між двома подіями отримаємо дуже короткий строк, орієнтовно, у межах 20 днів, без урахування часу на транспортування, яке знадобилось для відновлення Т-55. Це дуже короткий строк, який важко пояснити навіть "стаханівськими" методами.
Імовірно відновлення танків відбувається шляхом канібалізації машин, коли з 5-10 збирається одна відносно боєздатна. Бо капітальний ремонт Т-55 це, орієнтовно, близько 1000 людино-годин (для Т-72 норматив 1500 людино-годин на капітальний ремонт). Такий строк також пояснює те, що на фото танк не має жодних ознак модернізації й постачається, як є.
Тому є версія, що на фото - одна з перших машин, яка була відновлення для проведення навчання екіпажів. Бо танки Т-54 та Т-55 суттєво відрізняються від радянських танків 70-80-х років цілою низкою рішень ще 40-50-х років. Мова йде про всі компоненти, починаючи від аспектів управління машиною, завершуючи допотопною прицільною сіткою прицілу та звісно підготовку заряджаючого.
На користь цього також говорить те, що рашист на фото без зброї та засобів індивідуального захисту, тобто скоріш за все мова дійсно йде про поки доволі глибокі прифронтові тилові райони. Але у будь-якому випадку строки від першої появи інформації щодо розконсервації нехай навіть до початку підготовки екіпажів - доволі стислі.
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...