До 1960-го Войнов вже був знаним майстром світового рівня. За підсумками мундіалю-1958, де совєцька команда зупинилася у чвертьфіналі, наш півоборонець увійшов у символічну збірну.
У рамках першого в історії Євро Юрій відіграв у трьох із чотирьох проведених совєтами матчах. Пропустив лише перший – у якому «червоні» в 1/8-й удома перемогли угорців 3:1. У матчі-відповіді Войнов уже грав і забив на 58-й хвилині єдиний м’яч. А в фінальній частині, яка у 1960-му відбувалася у Франції, починаючи з півфінальної стадії, українець відіграв обидва поєдинки: в 1/2-й совєти перемогли 3:0 Чехословаччину (дубль зробив Іванов, ще один м’яч провів Віктор Понєдєльнік), а в фіналі в екстратаймі здолали 2:1 Югославію. Причому очолювана Гавриїлом Качаліним команда програла перший там 0:1 – на 43-й хвилині відзначився Мілан Ґаліч. Однак уже на 49-й хвилині Слава Метревелі рахунок зрівняв, а на 113-й Понєдєльнік провів чемпіонський гол.
Чвертьфінал збірна СССР тоді пройшла без боротьби, оскільки іспанці відмовилися грати з совєцькими комуністами з політичних мотивів.
Та й загалом перше Євро було доволі урізаним. У ньому за олімпійською системою грало лише 17 збірних. 13 країн, серед яких Англія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія і Швеція, відмовилися грати, посилаючись найперше на завантаженість гравців у клубах.
Склад збірної СССР, чемпіонки Євро-1960: Воротарі – Лев Яшин (2 матчі у фінальній частині – 1 пр.), Володимир Маслаченко; оборонці – Ґіві Чохелі (2), Анатолій Масленкін (2), Анатолій Крутіков, Владімір Кесарєв; півоборонці – Юрій Войнов (2), Ігор Нетто (2), Віктор Царьов; нападники – Валентин Іванов (2 – 2), Віктор Понєдєльнік (2 – 2), Слава Метревелі (2 – 1), Валентин Бубукін (2), Міхаїл Месхі (2), Юрій Ковальов, Герман Апухтін, Заур Калоєв.Зауважимо, що був у чемпіонському складі й уродженець України – воротар Володимир Маслаченко, який народився в Кривому Розі. Однак він фактично всю кар’єру провів у російських клубах, зокрема на момент Євро виступав за московський «Локомотив».
Лівий інсайд Валентин Бубукін, який теж представляв «Локомотив», у 1972-1973 роках очолював львівські «Карпати».
Варто відзначити, що до нинішніх днів з чемпіонів Євро-1960 дожив тільки Віктор Понєдєльнік. Зараз йому 83 роки.
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...
Російська влада ніяк не підтримує жителів Курщини, тож ними опікуються Збройні сили України. Вони надають місцевим гуманітарну допомогу: одяг, ліки, засоби гігієни, воду та їжу. Росіяни дякують нашим військовим за поміч і можливість контактувати зі сво...