"Дорога прес-служба адміністрації президента України вважає, що обстріли на Донбасі свідчать про якусь втрату якоїсь керованості над найманцями з боку Росії. Вам, звичайно, видніше. Та є кілька речей, які очевидні до болю, та які роблять вашу заяву дуже сумнівною", - пише український дипломат Богдан Яременко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Перш за все, втратити контроль над тими, кого найняв (над найманцями), неможливо. Ти просто припиняєш їх наймати — і проблема вирішена. Росія не може втратити контроль над своїми найманцями на Донбасі. Вона їх туди відряджає, займається їх ротацією, годує, одягає, озброює, платить заробітну плату, підписує накази на застосування зброї. Найманці не можуть жити без боєприпасів, харчування, медикаментів, заробітних плат. Відтак Росія контролює їх кожну секунду, повністю і безкомпромісно.
По-друге, якщо, дорога прес-службо, ти навіть і отримала якусь таємну доповідь чи відкриті аналітичні оцінки про те, що в управлінні найманцями з боку Росії існують якісь проблеми, то не обов’язково говорити про це вголос.
Чому? Тому що ми звинувачуємо Росію в тому, що вона веде проти України війну. І теза про те, що Росія не контролює найманців на Донбасі, прекрасно лягає в логіку російської пропагандистської лінії - «нас там нет, а если на Украине хотят мира, то пусть договариваются с Донецком и Луганском». Сподіваюсь, шановна прес-службо, ви ж не готові погодитися з цією «логікою»? Бо якщо готові, то у вас виникнуть серйозні проблеми зі своїм працедавцем — президентом Зеленським, який чітко, однозначно і вже неодноразово заявляв, що про мир на Донбасі та в Криму говорити треба з Росією, а не з найманцями. І навіть в останньому абзаці у вас в повідомленні є його цитата про те, що Росія намагається зірвати переговори.
То таки намагається зірвати, чи не контролює ситуацію? Уловлюєте? Це нескладно: якщо у Росії на Донбасі є проблеми, то ми це використовуємо, а не говоримо, що знаємо.
І, по-третє, дорога прес-службо, війна почалась до того, як вас призначили на посади. Давно — п’ять років тому. За цей час було десь 18−19 різного роду перемир'їв, припинень вогню і т.д. А порушень режимів тиші, перемир’я і т.д. — в десятки тисяч разів більше. І дуже часто піки цих порушень припадали на активізацію переговірних зусиль. Тобто це така російська тактика: щоб Україна легше погоджувалась на те, що їй невигідно — стріляти і убивати більше. Тому збільшення кількості обстрілів і жертв у результаті цих обстрілів, найбільш вірогідно, свідчить не про втрату контролю Росією над найманцями, а навпаки — Росія прекрасно їх контролює, прекрасно використовує їх як важіль у переговорах. А заразом і те, що ніяких змін у «переговорній тактиці» Росії не відбулось.
Як уникати цих логічних пасток? Покладатися не лише на своє розуміння того, що почув, побачив, прочитав — в тому числі й від президента — а й спілкуватися з відповідальними за ці напрямки професіоналами. З часом рука набивається, але припиняти консультації все одно не варто".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...