Рішення Заходу встановити граничну ціну на нафту змусило Росію збільшити тіньовий флот. Ці танкери перевозять російську нафту у великих кількостях у такі країни, як Китай, Індія та Іран, за вищими цінами, нагадують Патріоти України.
Видання The Тelegraph пише, що судна "темного флоту" старі, погано обслуговуються, не зареєстровані і три чверті з них не застраховані, а також відключають транспондери, що збільшує ймовірність аварій. При цьому звичайні законослухняні судноплавні компанії роздратовані тим, як ця діяльність впливає на їхню репутацію.
Основна проблема полягає в тому, що граничні ціни застосовуються заплутаним, непослідовним і надмірно бюрократизованим чином. Крім того, дуже легко підробити документацію про відповідність. Обмеження цін поширюється тільки на країни, які мають великі зв'язки з G7. У результаті все більше і більше суден переходять у "темний" флот, де вони вільні від граничних цін, пов'язаної з ними бюрократії та вимоги реєстрації або страхування. За останніми підрахунками, такий перехід здійснили близько 800 танкерів - 20% від загальної кількості.
Це спричинило деякі зміни. Зазвичай більшість суден реєструється в таких країнах, як Панама, Ліберія та Маршаллові острови. Однак в останні шість місяців в африканських країнах, таких як Гвінея-Бісау, Габон і навіть Есватіні, що не має виходу до моря, спостерігається різке збільшення кількості реєстрованих суден. Аналогічний сплеск спостерігається і в створенні страхових компаній, багато з яких знаходяться в Індії. Така ситуація показує, що рішення про граничні ціни стає неробочим.
Виправити ситуацію буде непросто. Дипломатичних зусиль, ймовірно, не достатньо, щоб припинити діяльність нових сумнівних африканських реєстратур та індійських страховиків. Є деякі ознаки того, що присутність військово-морського флоту може стримати деякі з найбільш кричущих випадків. Однак вийти за ці рамки буде проблематично, адже держави витрачають багато часу і зусиль на захист і збереження свободи судноплавства.
Міжнародне морське право дозволяє військовим кораблям брати на абордаж судна під іноземним прапором у відкритому морі лише за певних чітко визначених обставин, як-от піратство, работоргівля тощо. Для перевірки суден, які ймовірно порушують російське цінове обмеження, необхідна резолюція Ради Безпеки ООН, але її ухвалення неможливе доти, доки Росія і Китай є постійними членами Радбезу.
З огляду на те, що такі країни, як Росія, Китай та Іран, використовують демократичні принципи проти самих демократій, виникає необхідність вживати жорсткі дії у відповідь без резолюції Ради Безпеки ООН.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...