"Схоже, десятиліття відносного економічного спокою (або принаймні передбачуваності) в Європі та Азії з тріском ідуть в минуле. Трамп вирішив поламати всі наявні схеми і вибудувати нові на початку своєї каденції, щоб отримати шанс бути переобраним на третій термін, якщо його план спрацює", - пише бізнесмен та громадський діяч Карл Волох на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"А якщо ні? Можливо, це лише мені так не щастить, а ви всі читаєте в мережах дуже якісну аналітику, але я досі не бачив тут жодного аналізу, котрий би звернув увагу на наступні речі.
1. У США величезний зовнішньоторговельний дефіцит, що сильно бʼє по економіці країни. І саме це штовхає Трампа на певні непопулярні кроки.
2. У США відсутні (або низькі) ввізні мита на імпортні товари, у той час, як більшість країн світу тримають ці мита на значно вищому рівні й це призводить до наслідків п.1. Саме це дає Трампу підстави стверджувати, що маса країн паразитують на американському народові (хоча тут не все так просто).
Здається, не лише аматори, як я, а й серйозні експерти сьогодні не здатні однозначно спрогнозувати, до яких економічних наслідків (з політичними все ясно, вони негативні) призведуть учорашні кроки американської адміністрації. І не варто тут починати жонглювати цифрами відтоку капіталу з бірж, бо там слід аналізувати наслідки на значно довших часових відтинках.
Поки що виглядає, що Трамп спровокував серйозну інфляцію всередині країни й світову економічну рецесію. Але це не факт, і довгострокові наслідки для США можуть виявитися позитивними.
П.С. Знаю, що ви Трампа не любите (до речі, я також) і готові сприймати лише критику на його адресу. Але я, даруйте, все ж спробую зберігати хоч мінімальну обʼєктивність".
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...