Трамп веде американський корабель на скелю, - Фурса

"Що є найбільшим викликом інвестора? Може корупція? Може ризики? Насправді ні. Бо найбільшим викликом для інвестицій є невизначеність. В умовах великої невизначеності інвестор не може ні порахувати ризики, ні врахувати корупцію. Не так важливими стають і тисячі інших проблем", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Гроші приходять навіть до країн, якими правлять людожери. Просто інвесторам треба чітко розуміти, яке меню. Тому в Україну не заходять інвестиції під час війни. Бо війна — це максимум невизначеності. І інвестуються гроші, які вже є в країні і які не можуть звідси вибратись. І, звісно, гроші організацій на кшталт ЄБРР.

Але мова не про Україну. Мова про США і світ. Де наче тимчасово видихнули й перестали боятись рецесії, тим більше ФРС сказав, що ризики цієї рецесії зросли, але ще не настільки, щоб стрибати з даху хмарочоса.

Які основні ризики Трампа? Торгівельні війни? Провокована ними інфляція? Дружба з Путіним? Маск і його звільнення праворуч і ліворуч? Чи знову Маск, чия поведінка може призвести до банкрутства Тесли й падіння ринків?

Це хаос. Який зараз значно більший, ніж під час його першої адміністрації. Бо тоді президента Трампа оточували професіонали, які дійсно довго не затримувались на посаді. Але вони стримували його пориви. А зараз навколо Трампа лоялісти, які посилюють хаос у своєму бажанні продемонструвати любов до найвидатнішого лідера сучасності та найкращого президента США.

До чого це призводить? До невизначеності. А невизначеність стримує інвесторів. Які не знають, з яким настроєм і ідеями завтра може прокинутись Трамп. І ця невизначеність небезпечніша, ніж навіть торговельні війни разом узяті.

До чого призводить невизначеність? До того, що люди стримують, відтерміновують інвестиції. Угоди щодо злиття і поглинання відкладаються. Фірми не виходять з розміщенням акцій. Рішення ставляться на паузу. А це вже прямо впливає на зростання економіки. І починається коло "негативні очікування — дії — ще більш негативні очікування". І хвіст починає крутити собакою. До чого це все може призвести? Насправді все разом може штовхнути економіку США до рецесії, причому у вигляді стагфляції, а фондові ринки — до обвалу.

Звісно, може, то не означає, що обов'язково штовхне. Але ризики такого розвитку подій зростають карколомно. А світ вже встиг забути, як це воно. Виросло ціле покоління, для якого 2008 рік — то щось із казок батьків.

Цікаво, що 2008 рік для багатьох був сюрпризом. Економіка тоді зіштовхнулась з айсбергом, коли під водою було те, що ніхто не бачив, але що і пробило борт. А зараз ситуація зворотна. Корабель тупо рухається на величезну скалу. І капітан її бачить. Але каже, що то все ок. І так треба. І проблема в тому, що якщо криза станеться і з неї треба буде шукати вихід, то керувати процесом знов буде той самий капітан. Керувати так, як він вміє… Але ж це лише ризики. Лише припущення. І, може, пронесе…".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Нардеп Гончаренко звинуватив волонтера Стерненка в організації ЛГБТ-фестивалю на Великдень, той відреагував

п’ятниця, 18 квітень 2025, 13:15

Український волонтер та блогер Сергій Стерненко на тлі допису народного депутата Олексія Гончаренка вказав, який кінець може очікувати народного обранця. Про це Стерненко написав на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України. "Нардеп Гончаре...

Штурм Оріхова - 320 солдатів та 40 одиниць броні: Навіщо Росія потужно атакувала Запорізьку область

п’ятниця, 18 квітень 2025, 8:56

Як повідомляли Патріоти України, Сили оборони 16 квітня відбили потужний штурм загарбників на Оріхівському напрямку: армія Росії кинула в бій щонайменше 320 військових, 40 одиниць бронетехніки, 3 танки та до 10 багі. Про це повідомили Сили оборони Півд...