Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що військові операції навколо Бахмута можуть обернутися для російського командування або ризиком на Херсонщині і Луганщині, або ж відводом загарбників з півдня України.
В огляді ISW зазначається, що російські війська, ймовірно, реагують на українські операції навколо Бахмута перекиданням сил з інших регіонів України.
Зважаючи на це, аналітики прогнозують: "Якщо російських підкріплень, вже надісланих до Бахмута, буде недостатньо для утримання досягнутих успіхів у цьому районі, російське командування може опинитися перед складним вибором: чи ризикувати створенням серйозних вразливих точок у Херсонській та Луганській областях, чи почати відводити війська з півдня України".
У звіті також йдеться, що російські джерела стверджують, що 1 липня українські війська провели контрнаступальні операції щонайменше на чотирьох ділянках фронту.
Аналітики Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі визнав, що українські контрнаступальні операції займуть більше часу, ніж очікували деякі західні спостерігачі.
На думку експертів, подібні заяви про українські операції свідчать про те, що українські війська наразі не намагаються проводити широкомасштабні операції, які могли б призвести до швидкого територіального просування вперед.
Тим часом українські офіційні особи регулярно вказують на те, що Сили оборони ще не виділили значну частину своїх сил для проведення контрнаступальних операцій і ще не розпочали основну фазу контрнаступу.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що росіяни можуть ініціювати навмисний витік радіоактивних речовин на Запорізькій атомній електростанції як частину потенційної російської стратегії заморожування війни.
Експерти вважають, що Росія, ймовірно, продовжить використовувати загрозу радіологічного інциденту для стримування українських контрнаступальних дій і послаблення військової підтримки України з боку Заходу.
Російські пропагандисти, ймовірно, проводять інформаційну кампанію з з дискредитації групи "Вагнера" на користь інтеграції колишніх бійців ПВК у структури російського Міноборони.
Фахівці інституту вважають, що це є підтримкою кампанії президента Росії Володимира Путіна, спрямованої на знищення особистої репутації засновника "Вагнера" Євгена Пригожина.
Сьогодні 21 квітня. Триває 1153 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Які результати "перемир'я"? . Що сховано у заяві володимира путіна про Великодніє "перемир'я"? . Що зробили РОВ за час "припинення вогню"? Докладніше диві...
"Наш Великдень "порохом пропах". "Побєдобєсіє" давно замінило в Росії християнство і стало державною релігією. Перед РПЦ стояло завдання якось вписати в нову язичницьку віру старі християнські свята. Рішення знайшлося. Великдень тепер трактують як ще о...