Трусить третій раз за рік: Експерт розповів, чому виникають землетруси під Полтавою

В четвер в Україні було зафіксовано землетрус магнітудою (за шкалою Ріхтера) 3,7. Він знову стався неподалік від Полтави. Це вже третій землетрус у регіоні з початку року. Мешканці стурбовані такою підземною активністю. ЗМІ поцікавилися у Головному центрі спеціального контролю, чому землетруси почастішали на Полтавщині і чи варто мешканцям подбати про власну безпеку. Саме в Головному центрі спеціального контролю здійснюється цілодобовий сейсмічний моніторинг території України і там першими дізнаються про наявність підземних поштовхів. Як розповів Ігор Корнієнко, заступник керівника Головного центру спеціального контролю, засобами центру постійно реєструються землетруси на території України, передають Патріоти України.

Основними сейсмічними зонами є: Прикарпаття, Закарпаття, Тернопільська, Чернівецька, південно-західна частина Одеської області (на неї має безпосередній вплив зона Вранча), Дніпропетровська область. А останнім часом все частіше почали реєструвати сигнали з Полтавської області.

"В середньому за рік біля 10 землетрусів реєструється на території України. Більшість з них, людьми не відчувається, тобто вони реєструються сейсмічними датчиками, а поріг чутливості менший порогу відчуття людини. Безпосередньо в Полтавській області з 2015 року було зареєстровано біля 10 землетрусів. Найсильніший був у 2015 році. Його осередок знаходився на кордоні Полтавської та Сумської областей. Поштовхи тоді відчувалися у майже 13 населених пунктах обох областей. У 2023 році це вже третій землетрус на території Полтавської області. До цього вони були у січні, травні і безпосередньо 8 червня. Цей землетрус стався на глибині 10 кілометрів, він охоплював за нашими розрахунками невелику частину території, яка знаходиться на відстані 20 кілометрів від міста Полтава", - розповідає Ігор Корнієнко, заступник керівника Головного центру спеціального контролю.

Він додає, що землетруси відбуваються унаслідок руху тектонічних плит, а Полтавщина лежить на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини, тому землетруси на цій території були раніше, є і, на жаль, будуть у майбутньому. Якісь з них можуть відчуватися людьми, а якісь ні, бо мають середню енергетику.

"Будемо сподіватися, що землетруси не принесуть ніяких негативних наслідків для населення регіону. Під час землетрусів люди мають зберігати спокій, навіть якщо відчули поштовхи. Якщо є можливість, то необхідно залишити приміщення, перекрити всі комунікації, допомогти літнім людям та дітям, не користуватися ліфтами. А якщо люди залишаються у приміщені, то необхідно відійти від предметів, які можуть впасти і нашкодити здоров’ю. Рекомендується також перебувати ближче до несучих стін", - радить фахівець.

Що стосується надійності житлових будинків, то в Україні розроблені державні будівельні норми, їх потрібно дотримуватися при будівництві у тому чи іншому регіоні країни. "Звичайно, що у сейсмічному регіоні вимоги до будівництва більш жорсткіші, оскільки прогнозований землетрус в одних регіонах може бути 5 балів, в інших у 6 балів, тому звичайно, що спеціальні служби мають перевіряти чи дотримуються цих норм при будівництві. Від цього залежить безпека проживання населення. Ми вже бачили не один випадок, коли землетруси призводили до масових руйнувань та жертв", - пояснює Ігор Корнієнко.

Найсвіжіший приклад – це землетрус у Туреччині, де загинуло понад 25 тисяч населення і постраждало біля 75 тисяч людей. "Щодо можливості землетрусів у нашій країні, то 20% території України може бути охоплена безпосереднім впливом землетрусів. Наш центр здійснює постійний моніторинг та проводить оповіщення населення, як і інші органи центральної влади, які відповідають за безпеку проживання і ліквідацію наслідків під час можливих подій природнього характеру", - підсумовує Ігор Корнієнко.

Джерело: ТСН.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Новий поворот тільки в одному - цей документ оприлюднили, - Клімкін

четвер, 28 вересень 2023, 0:15

"Американський документ з "переліком реформ" не містить нічого нового. Від слова "взагалі" - там вже все говорено і переговорено. Там є нагальні і супернеобхідні речі, а є те, що потребує окремої розмови. Новий поворот тільки в одному - цей документ св...

"Всі російські опозиціонери чекають, що руками та життями українців буде змінений політичний устрій росії", - Олена Кудренко

четвер, 28 вересень 2023, 0:00

"Навальному дали 19 років. Але чомусь впевнена, що цей півень теж чекає, що українці дадуть йому шанс отримати владу на росії. Всі російські опозиціонери чекають, що руками та життями українців буде змінений політичний устрій росії, внаслідок її поразк...