Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський заявив, що Сили оборони Україні могли збити російський літак Ту-22М3 розробленою Україною системою протиповітряної оборони, передають Патріоти України.
"Якби не було офіційних підтверджень, я б сказав, що просто технічна поломка з літаком трапилася. Можливо, тут була застосована наша невідома, новітня розробка, яка поки що виготовляється в дуже невеликих екземплярах і зберігається для таких особливих акцій. Адже якщо виходити із заявленого, про збиття на відстані понад 300 кілометрів - немає у нас такого засобу ППО. Patriot б'є на 160 кілометрів, С-200, з його паспортною дальністю, на 285 кілометрів. І те й те не підходить", - сказав Киричевський в ефірі телемарафону.
Він також зазначив, що хоч ГУР і показав відео роботи зі збиттю російського борта, але не повідомив про засіб ураження, щоб подібні успіхи відбувалися й надалі. Крім того, за словами Киричевського, на цей час у світі існує лише один комплекс, який здатний вражати повітряні цілі на такій відстані.
"Єдиний засіб, який пригадується - це американський комплекс Typhon, який одночасно адаптували під наземне базування та у форматі зенітної ракети. Там, у теорії, є дальність стрільби на 370 кілометрів. Але у самих американців цих засобів лише на дві батареї. І зрозуміло, що нам би їх ніхто не дав", - пояснив аналітик.
То ж, на його думку, розуміючи, що не зможе отримати такий тип ракет, Україна могла розробити власну зброю далекої відстані проти російських літаків. "У Китаю є перспективи створити гіперзвукову зенітну ракету на 2000 км, щоб збивати стратегічні бомбардувальники, то ми нічим не гірші за китайців. Тому думаю, що з часом ми дізнаємося про щось принципово невідоме світовій науці, що було створено нашою оборонкою", - розповів експерт.
Світ сколихнула новина про смерть Папи Римського Франциска, який очолював католицьку церкву з 2013 року. Його понтифікат був сповнений реформ, спрямованих на модернізацію церкви, а також активної участі у вирішенні глобальних соціальних та екологічних ...
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...