"Це великий населений пункт": Полковник запасу пояснив, за який час ЗСУ можуть повністю встановити контроль над містом

Збройні Сили України зайшли в Лиман на Донеччині. На те, аби повністю встановити контроль над містом та зачистити його від окупантів, знадобиться певний час. Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан, передають Патріоти України.

За його словами, той факт, що у Лимані замайорів український прапор, – дуже важливий крок для української армії.

Скільки може тривати зачистка Лимана

Однак, як зазначив Світан, про повернення Лимана під повний контроль України можна говорити лише після проведення зачистки у місті.

Роман Світан

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ: "Повна зачистка Лимана може тривати мінімум тиждень, адже це доволі великий населений пункт. Також важливо, що навколо міста – пересічена місцевість, і є багато місць, де можна сховатися. Російські війська, які не вийшли з оточення, можуть перебувати у лісах майже до зими".

Світан припустив, що оскільки біля міста є хвойні ліси, то ворог може там переховуватися і довше. Отже, це може відтягнути строк повної зачистки місцевості.

Скільки окупантів опинилися в оточенні

За словами полковника запасу ЗСУ, у Лимані базувалися близько 2 російських бригад – це понад 5 тисяч російських військових. Однак ця цифра була такою, ще коли окупанти відійшли від Ізюма на Харківщині.

"За цей час українські війська вже "прорідили" це угруповання. Я думаю, у Лимані залишилося не більше 2,5 – 3 тисяч росіян. Це велике угруповання, але воно не може чинити ніякого спротиву, оскільки останнім часом було в оперативному оточенні. Росіяни використали всі свої боєприпаси і паливо", – сказав військовий експерт.

Тому, за словами Світана, окупанти кидають військову техніку і намагаються втекти або на велосипедах, або на автомобілях, відібраних у цивільних.

Чому росіяни опинилися в котлі

Як зазначив військовий експерт, окупанти, які залишилися в Лимані, просили у керівництва дозволу вийти звідти, коли це було ще можливо зробити: "Однак вони отримали навіть не відмову, а наказ залишатися в Лимані. Росіяни готували підкріплення та операцію з виведення цього угруповання з Лиману. З боку Кремінної зібрали певну групу російських військ для того, аби пробитися до Лимана і спробувати вивести ті підрозділи, які потрапили в оточення".

Цьому плану завадили ЗСУ, а російські війська опинилися у Лимані практично у повному котлі.

Чи є шанси в окупантів вирватися з оточення

Як пояснив полковник запасу ЗСУ, від Лимана ведуть 2 дороги: одна йде у напрямку Сватового, інша – на Рубіжне. Однак обидва шляхи перебувають під контролем ЗСУ.

"Російські війська не зможуть вийти дорогами. Зараз відбувається "від'ємний наступ" на схід від Лимана в напрямку Кремінної, де окупанти полями, як зайці, намагаються виходити невеликими групами", – зазначив Світан.

"Ще один великий удар для російської армії"

Військовий експерт наголосив, що поразка під Лиманом – це ще один великий удар для російської армії. "Всі російські військові розуміють, що сталося в Лимані. Адже серед них працює "сарафанне радіо". Тому весь контингент російської армії кілька тижнів перебуватиме у дуже пригніченому стані. І ЗСУ цим скористаються", – наголосив Світан.

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Известие, что суд в Гааге выдал ордер на арест Путина, застало его врасплох. Такой вариант... никогда всерьез не воспринимался" - GENERALL SVR

понеділок, 20 березень 2023, 8:50

Популярний блогер GENERALL SVR поділився свіжими новинами, котрі відбуваються у кремлі. Далі мовою оригіналу. . "Известие о том, что Международный уголовный суд в Гааге выдал ордер на арест президента России Владимира Путина, застало его врасплох. Тако...

Наша взяла: тиснемо українофобів!

понеділок, 20 березень 2023, 8:07

Нові топоніми столиці. Під завісу святої неділі (19 березня ц.р.), коли вже мав завершуватись мій напружений Інтернет день (подача сигналу до комп’ютера триває до 23:00), а вже було без 7 хвилин рубіжна мітка, мої гарні приятелі, котрі світлої пори вих...