У Європі іноземці видають себе за біженців з України, щоб отримати допомогу, - письменник Курков

Іноземці у Європі прикидаються українськими біженцями, аби отримати безкоштовні їжу, одяг, гроші чи будь-яку іншу допомогу. Це помітив український письменник та викладач Андрій Курков, про що розповів у Facebook, передають Патріоти України.

"Після івенту я йшов повечеряти і проходив повз ресторанчик, в який намагався увійти хлопець років 25-ти, а співробітник ресторану його не впускав", – розповідає Курков.

За йог словами, хлопець ламаною англійською пояснював, що він з України, голодний і просив безплатно поїсти. "Я вирішив якось допомогти і зупинився. Сказав співробітнику, що я теж з України і можу перекласти, щоб хлопцю було легше пояснити свою ситуацію. Коли я звернувся до хлопця українською, у нього трохи перекосило рота. Він щось прошепотів зовсім іншою, але теж слов'янською мовою, і пішов геть. Тобто виявився зовсім не українцем. Я був трохи заскочений і пояснив співробітнику ресторану, що той хлоп не був українцем. Чоловік подивився на мене так, наче він це і сам знав", – каже письменник.

Оскільки спочатку всі подумали, що йдеться про росіянина, у коментарях Курков уточнив, що точно не зрозумів, якою мовою йому відповів псевдоукраїнець: чеською, словацькою чи однією з балканських.

У коментарях користувачі розповіли історії з власного досвіду, як іноземці, зокрема росіяни, вдають з себе українців. "У мене рік тому була подібна історія у Варшаві. Якісь жінки балканської зовнішності йшли з табличкою, що вони біженки з України і просили гроші. Я у них спитав українською, звідки саме вони. Вони мовчки сховали табличку і швидко розійшлися в різні боки", – каже Віктор Хоменко.

"Коли я перебував в Німеччині на самому початку війни, знайома писала, що на вулиці зустріла досить молодого хлопця, який чіплявся до перехожих німців та німкень (переважно) та просив гроші на їжу, показуючи табличку, яку повісив на груди, що він українець. Знайома підійшла та почула, що він намагається спілкуватись з перехожими російською мовою. Вона спитала теж російською, чи може вона чимось йому допомогти.

Хлопець почув її, і вираз його обличчя геть змінився, і він спитав: "А вы что понимаете по-русски?". Тоді вона сказала вже українською: "А я й українською розумію!". Як тільки хлопець почув українську мову, він кинувся бігти геть від неї. То ж вона здогадалась, що він росіянин і просто просив гроші в німців під виглядом українця", – зазначає Олекса Танасієнко.

Нерідко зловмисники у Європі чинять шахрайські дії – збирають гроші нібито на ЗСУ, які потім привласнюють. "В Варшаві і Вільнюсі (напевне, ще десь) на площах, де багато туристів, працюють підлітки, обгорнуті українськими прапорами, з ящичками на грудях, де пише про якісь міфічні збори на допомогу війську. Шахрайські шайки. На питання плутаються з відповідями. Найгидкіше, що в наших прапорах, від них усі відмахуються", – розповіла у коментарях голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...