"У людей не буде права вибору, де працювати та що робити": Соратник Зеленського пояснив народу, що насправді означає "воєнна економіка"

У суспільстві давно обговорюють питання того, чому економіку України досі не поставили на «воєнні рейки». Та якщо це станеться, тоді підприємства не зможуть обирати, що саме їм виробляти, а в у людей не буде права вибору, в якій галузі їм працювати та на якому підприємстві. Ба більше, тоді робочий день збільшиться з 8 до 14 годин, а до роботи будуть залучені навіть діти. Про це розповів голова економічного комітету Дмитро Наталуха, передають Патріоти України.

За його словами, співмірний приклад «воєнної економіки» є в історії Великої Британії, яка так само була заблокована, яку так само бомбили та яку частково намагалися окупувати, але її економіка справилася з Другою світовою війною.

«Це релевантно до нас, тому що всі інші економіки європейських держав або працювали під нацистами, або не приймали рішення самостійно. Тобто з економік, досвід яких нас може цікавити, – США і Великобританія. Причому досвід Великобританії був дуже жорстким, і це якраз про дискусію в нашому суспільстві з приводу того, чому у нас досі немає військової економіки і воєнних рейок. Мені здається, люди, коли ставлять питання таким чином, не зовсім усвідомлюють, що це означає», – каже Наталуха.

І тут, зазначає політик, постає питання – чи ми як суспільство до цього готові? «До того ж нас дуже сильно відрізняє від тієї самої воєнної Британії той факт, що тоді у всього континенту було відчуття тотальної війни. У тебе просто не було іншої опції, окрім як працювати на перемогу над Третім рейхом і думати тільки про це щодня. А на сьогодні над цією метою працюємо напевно тільки ми, бо у всіх інших є свої внутрішні питання та пріоритети.

От у нас було спільне засідання комітету з одним з комітетів Європарламенту – і там називали пріоритетом розвиток штучного інтелекту і закликали працювати в цьому напрямку. Я розумію, що для нас штучний інтелект важливий в контексті використання дронів, але, напевно, ми не можемо казати, що він зараз є в пріоритеті. Ми тут не можемо розв'язати питання справедливості чи несправедливості броні, а у світі обговорюють скорочення обсягу викидів парникових газів до 2050 року. Та ми б хотіли взагалі дізнатися, в якій формі у 2050-му існуватиме Росія… Тобто оце відчуття тотальності війни відсутнє на континенті взагалі й тому нам насправді настільки важко», – резюмував Наталуха.

Джерело: Главком
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Німці не бомбили Харків так, як зараз це робить Росія, бо хотіли отримати місто цілим, - історик

п’ятниця, 9 травень 2025, 0:24

У лютому 2022 року Харків встояв перед обличчям російських окупантів і продовжує давати відсіч загарбникам. Місто нещадно обстрілюється – і навіть гітлерівці не бомбили Харків так, як зараз це робить Росія. Про це розповів в інтервʼю "Суспільному" досл...

Про що свідчить ім'я, яке обрав новий Папа Римський, - Євстратій Зоря

четвер, 8 травень 2025, 22:14

"Цікавий вибір імені: Лев XIII був людиною ХІХ століття, хто зробив значний внесок у перехід Католицької Церкви і конкретно Ватикану у нові умови XX століття. Вибір саме цього імені ніби обходить всі лінії XX століття після нього – дві світові війни, I...