У Росії спустили на воду два корвети проєкту 22800 "Каракурт" (фото)

На Амурському суднобудівному заводі, розташованому в російському Комсомольську, урочисто спустили на воду перші два малих ракетних корабля проекту 22800 - "Удомля" і "Ржев", які побудували для Тихоокеанського флоту РФ. У церемонії взяли участь представники керівництва Хабаровського краю, штабу ВМФ РФ і Об'єднаної суднобудівної корпорації, передають Патріоти України.

Видання Naval News пише, що від імені головнокомандувача ВМФ адмірала Миколи Євменова привітав начальник управління військового кораблебудування контр-адмірал Ільяс Шигапов. Він висловив упевненість, що кораблі, коли вони будуть добудовані і випробувані, внесуть свій внесок в оперативну міць ВМФ.

Малі ракетні кораблі проекту 22800 несуть крилатий ракетний комплекс наземного застосування "Калібр", розміщений в системі вертикального пуску, а в перспективі кораблі зможуть нести і запускати гіперзвукові ракети "Циркон". Кораблі відносно малі за розмірами і водотоннажністю, що дозволяє їм діяти в прибережних водах і плавати по внутрішніх річкових комунікацій. МРК цього проекту успішно виконують поставлені завдання в складі флотів на Балтійському і Чорному морях.

Будівництвом кораблів цього проекту займаються чотири верфі. На Амурському суднобудівному заводі це перший спуск на воду. Підприємство повинно виконати ще два замовлення.

Ракетний корвет проекту 22800 "Каракурт" - що відомо

Ракетний корвет проекту 22800 "Каракурт" спроектований центральним морським конструкторським бюро "Алмаз" в Санкт-Петербурзі. Корабель призначений для ураження стратегічних об'єктів противника, знищення надводних бойових об'єктів і морських об'єктів противника індивідуально і у взаємодії з іншими силами, а також відбиття атак з повітря. Він також може ліквідувати водолазів, проводити пошуково-рятувальні операції та надавати підтримку підрозділам берегової охорони.

Характеристики корабля:

  • довжина - близько 67 метрів:
  • ширина - 11 метрів;
  • осадка - 2,8 метра;
  • водотоннажність - 860 тонн;
  • двигун - два дизельні двигуни М-507Д-1 потужністю по 7360 кВт кожен і газотурбінним двигуном М70ФРУ потужністю 8830 кВт;
  • швидкість - до 35 вузлів;
  • дальність плавання - 2500 морських миль;
  • автономність - 12 діб.

Корабель запускає ракети при хвилюванні моря 5 рівня.

Озброєння корвета:

  • 76-мм гармата АК-176ма;
  • зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-М";
  • 30-мм малокаліберні зенітні установки АК-630;
  • восьмиосередкова вертикальна пускова установка 3с-14 для крилатих ракет "Калібр".

Корвет проекту 22800 відрізняється підвищеною морехідністю, високою маневреністю, малої радіолокаційної помітністю. Корабель може нести безпілотний літаючий апарат "Орлан-10".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...

Як Bradley рятує у найважчих ситуаціях на полі бою: Герой України - командир екіпажу розповів про досвід роботи з американською БМП та порівняв з російськими аналогами (відео)

понеділок, 20 січень 2025, 6:31

Сполучені Штати у рамках оборонної допомоги поставили Україні понад 300 одиниць БМП M2 Bradley. Бойову машину піхоти M2 Bradley, яка сьогодні є на озброєнні Сил оборони України, цілком справедливо можна назвати однією з кращих, якщо не найкращою БМП у ...