На Амурському суднобудівному заводі, розташованому в російському Комсомольську, урочисто спустили на воду перші два малих ракетних корабля проекту 22800 - "Удомля" і "Ржев", які побудували для Тихоокеанського флоту РФ. У церемонії взяли участь представники керівництва Хабаровського краю, штабу ВМФ РФ і Об'єднаної суднобудівної корпорації, передають Патріоти України.
Видання Naval News пише, що від імені головнокомандувача ВМФ адмірала Миколи Євменова привітав начальник управління військового кораблебудування контр-адмірал Ільяс Шигапов. Він висловив упевненість, що кораблі, коли вони будуть добудовані і випробувані, внесуть свій внесок в оперативну міць ВМФ.
Малі ракетні кораблі проекту 22800 несуть крилатий ракетний комплекс наземного застосування "Калібр", розміщений в системі вертикального пуску, а в перспективі кораблі зможуть нести і запускати гіперзвукові ракети "Циркон". Кораблі відносно малі за розмірами і водотоннажністю, що дозволяє їм діяти в прибережних водах і плавати по внутрішніх річкових комунікацій. МРК цього проекту успішно виконують поставлені завдання в складі флотів на Балтійському і Чорному морях.
Будівництвом кораблів цього проекту займаються чотири верфі. На Амурському суднобудівному заводі це перший спуск на воду. Підприємство повинно виконати ще два замовлення.
Ракетний корвет проекту 22800 "Каракурт" спроектований центральним морським конструкторським бюро "Алмаз" в Санкт-Петербурзі. Корабель призначений для ураження стратегічних об'єктів противника, знищення надводних бойових об'єктів і морських об'єктів противника індивідуально і у взаємодії з іншими силами, а також відбиття атак з повітря. Він також може ліквідувати водолазів, проводити пошуково-рятувальні операції та надавати підтримку підрозділам берегової охорони.
Характеристики корабля:
Корабель запускає ракети при хвилюванні моря 5 рівня.
Озброєння корвета:
Корвет проекту 22800 відрізняється підвищеною морехідністю, високою маневреністю, малої радіолокаційної помітністю. Корабель може нести безпілотний літаючий апарат "Орлан-10".
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...