У Словенії виявили в Любляні двох іноземних громадян, які шпигували на користь Росії.
За шпигунство і надання неправдивих відомостей двом підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі.
За неофіційною інформацією, двоє російських агентів із громадянством однієї з південноамериканських країн (принаймні один з них має аргентинське громадянство) працювали під фальшивими іменами, і їх затримали в орендованому офісі в офісній будівлі у люблянському районі Бежиград.
Окружна державна прокуратура в Любляні розпочала досудове провадження за зверненням словенської Служби розвідки і безпеки.
Двоє російських агентів, як вважається, перебували на службі російської військової розвідки і працювали за програмою «сплячих агентів».
Більшість з таких агентів мають фальшиві документи і громадянство третіх країн, часто з країн Південної Америки, і більшість з них працюють під прикриттям військової розвідки ГРУ.
Проте спочатку повідомлено, що затримані працювали на ГРУ (Головне управління Генерального штабу ЗС Російської Федерації).
Однак тепер джерело The Guardian каже, що у приватних розмовах представники Москви швидко визнали, що Марія Майєр та Людвіг Гіш — офіцери СЗР (Служба зовнішньої розвідки Російської Федерації).
Наразі, за його словами, між Москвою та західними країнами ведуться переговори про обмін їх на іноземців, які перебувають у в’язниці у Росії.
Востаннє настільки великий провал СЗР був понад 10 років тому, коли в США накрили мережу шпигунів-нелегалів.
Людвіг Гіш жив за аргентинським паспортом, в якому країною народження була вказана Намібія.
У ході обшуків було вилучено велику суму готівки, що може вказувати на те, що до обов’язків пари входило платити інформаторам. Грошей було настільки багато, що їхній підрахунок зайняв кілька годин, уточнює The Guardian.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...