Україна має право щодо Білорусі діяти так, як діє щодо Криму, - Роман Безсмертний

"Крим і Білорусь — це два плацдарми з точки зору військово-тактичної постановки задачі. І ці плацдарми об'єднує лише одне — їхнім об'єктом атаки, в залежності від тієї чи іншої ситуації, визначено Україну. У всьому іншому вони розходяться по завданнях. Тому що для плацдарму у Білорусі об'єкт атаки — це англо-саксонський регіон, скандинавський регіон, Північна Європа, а для плацдарму у Криму — Балкани, Південна Європа, Середземномор’я. Тактична ціль обох плацдармів — Україна. В залежності від того, яка буде обиратися тактика, і буде визначено час і момент атаки", - пише український дипломат Роман Безсмертний у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"І з моєї точки зору, позиція, що, мовляв, спочатку треба вийти на північно-східний кордон, а потім вирішувати питання з Білоруссю, — абсолютно помилково. Бо Крим і Білорусь як плацдарми, з української сторони повинні мати тотожну оцінку. І для того, щоб полегшити способи, методи враження Кремля, то потрібно поставити крапку по Криму і по Білорусі.

Те, як зараз розвивається ситуація навколо Криму, тільки підтверджує правильність цієї позиції. Зверніть увагу, як діаметрально протилежно зараз трактується роль Криму і Білорусі. І це — лише після того, коли по Криму завдано пробних ударів. Я відповідаю за це, що зараз сказав.

До цих аргументів можна додати ще й те, що фігури Сергія Аксьонова та Олександра Лукашенка тотожні: схеми роботи, завдання, що ставляться, тактика і тому подібне. Насправді Білорусь на сьогоднішній день перебуває фактично у тотожному Кримові статусі. Формально вона ніби держава, що перебуває у стані війни з Україною з точки зору міжнародного права. Тому Україна має право щодо Білорусі діяти так, як діє щодо Криму — завдавати ударів по точках, аеродромах, що нині застосовуються як військові об'єкти інфраструктури для атаки по цілях в Україні.

До речі, тут є одна річ, що змушує задуматися про те, що ми іноді маємо на увазі під поняттям "сучасна війна". Зверніть увагу, з Білоруссю в України відсутня лінія фронту — традиційна — з окопами. Застосовуються сучасні види озброєння — ракетні комплекси, системи ППО і так далі. І це та річ, що свідчить про спосіб завдавання ударів з цього майданчика. Це означає, що в тому числі, і Скандинавським державам і Північній Європі треба розуміти: цей спосіб атаки буде застосовуватися і щодо них.

Даруйте, що так ствердно кажу, бо я за нинішнього почухування голови всіма тими, хто думає, що ця війна завершиться дуеллю Росії та України, і що Україна швидко поставить крапку у цій історії, — скажу — вони помиляються. Розтягування у часі цієї війни одночасно призведе до того, що вона однозначно переросте у регіональну, а потім у континентальну і глобальну.

З точки зору ще поточної ситуації, удари по точках у Білорусі, звідки йдуть атаки по Україні, це буде відповіддю на агресію. Це виведе Білорусь з війни. Слава Богу, білоруси зусиллями Світлани Тіхановської та оточення почали вчиняти абсолютно правильні дії по формуванню уряду в екзилі, формуванню майбутніх збройних сил. І тут треба тільки синхронізувати — щоб військові і воєнні дії та політичні дії співпадали. Це вже турбота європейської спільноти. На першому етапі над цим мають працювати Україна, Польща, Литва. А надалі цим має опікуватися європейська спільнота. Тому що це — справа Європи — європейське майбутнє Білорусі. І це справа НАТО. Бо Білорусь — це питання безпеки Європи.

Очевидно, що ці два плацдарми — і Крим, і Білорусь, з точки зору воєнно-тактичного інструментарію мають тотожну функцію. Тому не розв’язавши ці два питання, однозначно світ крокує до розростання цієї війни — у регіональну, а потім і в континентальну.

Судячи з того, що зроблено у Криму, у нашому військово-політичному керівництві є люди, які розуміють, що Білорусь має таке ж саме призначення. Інша справа — це речі, шо мають, з моєї точки зору, проходити і військово-технічне, і політичне опрацювання у форматі Рамштайн. Тому, що тут важлива синхронізація дій і учасників. У тому числі, і через цей формат донесення цих речей, про які я говорю у цій колонці".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Прес-конференція Зеленського, оцінка та висновки - Бутусов

понеділок, 24 лютий 2025, 7:57

1. Головне - США залишаються союзником України, ніякого розриву на даний момент нема, ніяких офіційних чи неофіційних погроз у розриві стосунків, припиненні роботи Starlink, керівники США не озвучували. Але нема нових рішень про продовження надання доп...

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...