Україна ризикує опинитися в блокаді дружніх РФ країн, - Foreign Policy

Несподівана перемога Каліна Джорджеску, ультранаціоналіста та шанувальника Росії, у першому турі президентських виборів у Румунії, породила раніше немислиму для України загрозу опинитися в повному оточенні проросійськими країнами. Про це пише Foreign Policy, передають Патріоти України.

Хоча Конституційний суд анулював результати першого туру президентських виборів у Румунії, теоретична загроза перемоги проросійського кандидата залишається. Якщо б Джорджеску справді став на чолі Румунії, у ЄС і НАТО сформувалася б міцна трійка країн (включаючи Угорщину та Словаччину), які підриватимуть спроби Заходу стримувати російський імперіалізм.

Румунія, Угорщина та Словаччина лежать на південно-західному кордоні України і тому є ключовими для її стратегічної обороноздатності. В ідеалі цими трьома країнами мали би керувати дружні до України політики. Однак вже зараз Словаччина "пасивно агресивно" реагує на українські заклики про допомогу в умовах російської агресії, а Угорщина взагалі діє як "проксі-сила" Кремля всередині західного табору. Тепер з’явилася загроза, що Румунія приєднається до табору не дружніх до України країн.

Однак Румунія є набагато важливішою і для України, і для НАТО за Словаччину та Угорщину. Через своє географічне розташування вона стала найпередовішою точкою НАТО на його півенно-східному фланзі. Тут розташована багатонаціональна бойова група і кілька баз Атлантичного альянсу, одна з яких має стати найбільшою в Європі.

Крім того, українських пілотів навчають керувати винищувачами F-16 саме на території Румунії. Українські морські піхотинці теж навчаються в цій країні. Румунія є надійним маршрутом поставок військової техніки від західних союзників України. І сама вона теж передала чимало.

Румунія також зіграла вкрай важливу роль в економічній підтримці України в перші місяці війни. Коли Росія ще тримала морську блокаду, значна частина українського експорту йшла через Румунію.

Якщо Україна втратить Румунію в якості партнера, єдиним безпечним маршрутом для поставок зброї залишиться Польща. "Румунія є стрижнем безпеки на північному заході Чорного моря. У матеріально-технічному плані Румунія має вирішальне значення для військових зусиль і торгівлі. Це одна з найбільш проукраїнських країн у регіоні. Будь-яка суттєва зміна цієї ситуації буде ударом для України", – каже Володимир Дубовик, експерт з міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова.

Як зазначає Foreign Policy, у гіршому випадку Румунія разом з Угорщиною та Словаччиною можуть стати інструментом Путіна у гібридній війні проти ЄС. І ця маленька група цілком може стати більшою у 2025 році, якщо проросійські сили переможуть на виборах в Чехії, Молдові та, ймовірно, в Болгарії.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путін фактично обізвав Трампа Гітлером. Після чого натякнув, що має рівний Трампу статус, - Голобуцький

середа, 5 лютий 2025, 15:59

"Путін (через Лаврова), фактично, обізвав Трампа Гітлером. Після чого натякнув, що має рівний Трампу статус і готовий разом працювати над старим ООН-центричним світовим порядком", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "...

"Як правильно - підараси чи підєрасти? Хочу залишити грамотний відгук": Письменник Кокотюха зібрав коментарі українців щодо концертів "Єдиного Кварталу"

середа, 5 лютий 2025, 15:34

Українці негативно ставляться до концертів проекту "Єдиний квартал" і дуже грубо висловлюються про нього у мережі. Про це написав у Facebook письменник Андрій Кокотюха, зібравши топові коментарі, передають Патріоти України. "У мене все ж таки регулярно...