Україна зробила потужний ривок у виробництві дронів: Експерт розкрив неочікувану деталь

За час повномасштабної війни з Росією Україна зробила потужний ривок у виробництві дронів. Зараз максимально прискорено їхнє прийняття на озброєння та створено структуру для проведення швидких випробувань безпілотників на завадостійкість, передають Патріоти України.

Про це розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації О. К. Антонова Валерій Романенко. При чому, наголосив він, такі випробування проводяться на російському обладнанні.

За словами фахівця, під час втечі росіян з північних регіонів України, наші захисники отримали зразки практично всіх ворожих станцій радіоелектронної боротьби, і не в одиничному екземплярі. Романенко наголосив, що зараз на низці полігонів можна проводити випробування нових українських дронів на стійкість до радіопротидії прямо на російському обладнанні.

Крім того, експерт зауважив, що Україна налагодила випуск FPV-дронів.

"Маленьких дронів, це фактично викруткові технології з невеликими доповненнями. Це наймасовіший дрон, який потрібен навіть не кожному взводу, а кожному піхотному відділенню. Фактично у нас насичені війська розвідувальними дронами, які випускає понад 20 фірм. Величезна кількість зразків розвідувальних дронів, до того ж з електродвигунами, безшумними, здатними працювати в будь-який час дня і ночі, тобто 24 на 7 реально. У денних, нічних умовах. Цими дронами ми забезпечені", – зауважив він.

Експерт додав, проблемною є ніша баражувальних боєприпасів. "Іноді їх називають камікадзе, хоча дрони-камікадзе – типовий клас "Шахеди", а дрони-баражувальні боєприпаси – це типу російських "Ланцет" і "Купол". Їх поки що недостатньо, але нові дрони, які у нас з’являються, заповнять саме цю нішу", – пояснив Романенко.

Водночас виробництво FPV-дронів в Україні триває. Воно розподілено по всій території країни. Експерт наголосив, що виробляти такі безпілотники можна в будь-якій невеликій майстерні.

"Тому це не величезні заводи, які схильні до ударів крилатих або балістичних ракет, а виробництво, яке нарощується кількістю виробників. І тут не потрібні висококваліфіковані фахівці. Один-два наладчики потрібні, які завантажать програму в нього, зроблять перевірки, і ці дрони можуть масово постачатися у війська. Це витратний матеріал. І виробництво таких витратних матеріалів, як снаряди, патрони, і FPV-дрони у нас уже, начебто, налагоджено", – констатував Романенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Юрист пояснив навіщо, Ані Лорак таємно отримала новий український паспорт

субота, 19 квітень 2025, 13:45

Юрист співачки Ані Лорак Олександр Хаминський підтвердив інформацію про поновлення її українського паспорта. Він стверджує: артистка-втікачка зробила це через нові правила для громадян, які мають паспорт з тризубом і живуть у Росії. Про це повідомляють...

Народні прикмети на 20 квітня. Що українці спрадавна уникали цього дня, аби між чоловіком і дружиною не частішали сварки

субота, 19 квітень 2025, 7:05

20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....